Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 21:00 Bu haber 409 kez okundu
 
04 Nisan Günü Antalya’da Türkiye Güven Huzur Uygulaması (4) Yapıldı
04 Nisan Günü Antalya’da Türkiye Güven Huzur Uygulaması (4) Yapıldı
Asayiş Haberi
04 Nisan Günü Antalya’da Türkiye Güven Huzur Uygulaması (4) Yapıldı

Ülkemizin güvenlik ve asayişini temininde mesai mefhumu gözetmeden her türlü zor şart altında canı pahasına görev yapan Emniyet Teşkilatı; 4 Nisan akşamı yurt genelinde eş zamanlı olarak, saat 20.00-22.00 arası sabit yol uygulaması, 22.30-01.00 saatleri arasında ise stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşlarımızın yoğunlukla bulundukları umuma açık yerlerde “Türkiye Güven Huzur Uygulaması (4)” gerçekleştirmiştir.

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulamaya İlimizde Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Uyuşturucuyla Mücadele, Deniz ve Havacılık Şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerimizden de personel takviyesi ile toplam; (1.888) personel, (250) ekip, (1) helikopter, (1) deniz aracı, (10) dedektör polis köpeği katılmıştır.

Şehir giriş/çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen (68) hassas noktada ve (422) işyerinde şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılan uygulamaların sonucunda; (10.348) kişi sorgulanmış, arandığı tespit edilen (18) kişi yakalanmıştır.

Uygulama esnasında ele geçen malzemeler, (3) adet tabanca, (72) adet mermi, (2) adet kesici delici alet, (2) adet kurusıkı tabanca, (1) gr esrar, ele geçirilerek (12) kişi gözaltına alınmıştır.

 (2.544) adet araç kontrol edilmiş, (219) adet araca cezai işlem uygulanmış ve (51) adet araç trafikten men edilmiştir.

Ayrıca Deniz Limanı Şube Müdürlüğümüzce, (1) bot ve (5) personel ile (35) teknede arama yapılmış, (84) şahıs sorgulanmış, (1) tekneye evrak eksikliğinden işlem yapılmıştır.

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız aynı kararlılıkla bundan böylede devam edecektir.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: 04, Nisan, Günü, Antalya’da, Türkiye, Güven, Huzur, Uygulaması, (4), Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı