Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 02:04 Bu haber 651 kez okundu
 
172. Yıl Etkinlikleri Çerçevesinde Şehit Aileleri ve Gazilerimize Yönelik Yemek Düzenlendi
Asayiş Haberi
172. Yıl Etkinlikleri Çerçevesinde Şehit Aileleri ve Gazilerimize Yönelik Yemek Düzenlendi

Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde; 10 Nisan günü saat 19.00’da Döşemealtı Sosyal Tesislerinde, İl Emniyet Müdürümüz Celal UZUNKAYA’nın ev sahipliğinde, Şehit Aileleri ve Gazilerimize yönelik Sayın Valimiz Münir KARALOĞLU, Tugay ve Garnizon Komutanı P.Alb.Tahir SAVRAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Orhan ÖZDEMİR,  Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Ali Nevzat AÇIKGÖZ, İl Jandarma Komutanı J.Kur.Alb.Yusuf KELLELİ, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG.Bnb.Önder GÖKSEL, Vali Yardımcısı Mehmet KURDOĞLU, Özel Güvenlik Bölge Çalışma Merkezi Sorumlusu Polis Başmüfettişi İsa YILMAZ, Antalya Polisevi Müdürü Ragıp Bülent TAŞÇI, İl Emniyet Müdür Yardımcılarımız, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Dr.Cengiz NİZAM, Şehit Aileleri, Gazilerimiz ve basın mensuplarımızın katılımları ile yemek düzenlenmiştir.

Yemekte şehit ve gazi aileleri ile tek tek konuşan Emniyet Müdürümüz Celal UZUNKAYA ve eşi Fatma UZUNKAYA her türlü sıkıntılarında emniyet teşkilatının her daim yanlarında olduğunu bir kez daha vurguladılar.

Emniyet Müdürümüz Celal UZUNKAYA’nın yemekte yaptığı konuşma;

AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN VE GAZİLERİMİZİN SAYGIDEĞER AİLELERİ,

DEĞERLİ KONUKLAR,

KIYMETLİ MEDYA MENSUPLARI,

SEVGİLİ MESAİ ARKADAŞLARIM,

TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN KURULUŞU’NUN 172. YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE BİR GÜN İÇERİSİNE SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ BİR DİZİ ETKİNLİĞİN BU SON PROGRAMINA KATILARAK HEM TEŞKİLATIMIZA HEM DE ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİMİZE VERDİĞİNİZ MORAL VE DESTEKTEN DOLAYI TEŞKİLATIM ADINA HEPİNİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

172 YILLIK TARİHİNE NİCE ŞAN, ŞEREF VE KAHRAMANLIK DESTANLARINI SIĞDIRAN VE BUGÜN DE ÜLKEMİZİN HER KÖŞESİNDE GELECEK NESİLLERİN GURURLA OKUYACAKLARI YENİ KAHRAMANLIK DESTANLARI YAZAN TÜRK POLİS TEŞKİLATI AYNI VATANSEVERLİK, AZİM VE KARARLILIKLA YOLUNA DEVAM ETMEKTEDİR.

GEREK 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ ESNASINDA VE GEREKSE HALEN ÜLKEMİZİN DÖRT BİR YANINDA VE HATTA SINIR ÖTELERİNDE VERİLEN MÜCADELENİN İSİMLİ İSİMSİZ KAHRAMANLARI ÖMER HALİSDEMİR’LERİN FETHİ SEKİN’LERİN, HÜLASA TÜM ŞEHİTLERİMİZİN GÖĞSÜMÜZDE TAŞIDIĞIMIZ ONUR BERATLARI İLE DAHA BİR ÖVÜNÇLÜ VE DE GURURLUYUZ. ŞEHİTLERİMİZİN HER BİRİ AYRI BİR DESTAN NİTELİĞİNDEKİ KAHRAMANLIK HİKAYELERİ İLE HER GÜN  YENİ BİR TARİH YAZILIRKEN, BİZLERE DE  ONLARIN KANLI ELLERİNDE YÜKSELTİKLERİ AL BAYRAĞI DAHA İLERİYE TAŞIMAK VE İLELEBED DALGALANDIRMAK DÜŞÜYOR.

TOPLUMLARIN HER ALANDA GELİŞİP KALKINABİLMESİ İÇİN EN TEMEL UNSURLARDAN BİRİSİ VE DE BİRİNCİSİ GÜVENLİKTİR. İNSANLARIN KENDİLERİNİ GÜVENDE HİSSETMEDİKLERİ, KORKU VE ENDİŞE İÇİNDE YAŞADIKLARI, KISACA İÇ BARIŞ VE HUZURUN BULUNMADIĞI HİÇBİR ÜLKEDE, NE DEMOKRASİDEN VE NE DE İNSAN HAKLARINDAN SÖZ ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR. BUGÜN ÜLKEMİZDE TERÖRÜN VE TERÖR BARONLARININ YAPMAK İSTEDİĞİ DE BUDUR. TAM DA BÖYLE DURUMLARDA TOPLUM OLARAK HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK BİRLİĞE, KARDEŞLİĞE VE TOPLUMSAL DAYANIŞMAYA İHTİYACIMIZ VARDIR.

DAHA GÜVENLİ VE HUZURLU BİR ORTAMDA YAŞAYABİLMENİZİ SAĞLAMAK, SİZLERİ VE ÖZELLİKLE DE GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN GENÇLERİMİZİ HER TÜRLÜ SUÇ ORTAMINDAN VE SUÇLULARDAN KORUMAK, CAN, MAL VE İŞ EMNİYETİNİZİ TEMİN ETMEK İÇİN POLİS TEŞKİLATIMIZ GÜNÜN 24 SAATİNDE TÜM İMKAN, DONANIM VE KABİLİYETİ İLE GÖREVİNİN BAŞINDA VE SİZLERİN HİZMETİNDEDİR.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 172., Yıl, Etkinlikleri, Çerçevesinde, Şehit, Aileleri, ve, Gazilerimize, Yönelik, Yemek, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı