Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 20:38 Bu haber 1731 kez okundu
 
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Eğitim sorunu çözememiş eğitime gereken önemi vermeyen ulusların bağımsızlığından söz etmek mümkün değildir. Ulusal kalkınmanın temeli eğitim ve öğretimden geçmektedir.
Sağlık Haberi
 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Eğitim sorunlarını çözen milletler kültür, sanat, bilim teknoloji, sosyo-ekonomik alanda da kalkınmış ve ilerlemiştir. Kalkınmanın temel şartı kaliteli bir eğitim ve yetişmiş insan gücüdür. Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz ifadesinde belirttiği üzere ’Öğretmenler !.. Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen ,kuvvetli ,yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyetle yetiştirmek sizin elinizdedir.’ Bu nedenle eğitimimiz bütün ülkenin daima özel ilgi ve duyarlılık gösterdiği bir konu olmalıdır. Toplumsal gelişilmenin hız kazanması eğitim fonksiyonlarının yerine getirilmesine bağlı olduğuna göre Öğretmenlerimiz eğitim ve öğretimin anahtarıdır. Hz.Ali’nin ‘bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ dediği gibi öğretmenlik mesleği kutsal bir meslek olup ülkemize yeni nesillerimize adanmış birer hayatı ifade etmektedir.

Öğretmenlerimizin mesleği hiçbir şey ile ölçülemeyecek kadar büyük fedakârlık timsalidir. Öğrencilerine vatan sevgisini doğruyu ve diğer önemli değerleri öğreten öğretmenlerimizdir.

Mustafa Kemal Atatürk’e ünvanının verildiği 24 kasım gününde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar ,görevi başında şehit olan öğretenlerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: , 24, Kasım, Öğretmenler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı