Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 21:58 Bu haber 1321 kez okundu
 
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali İki Afişle İzleyici Karşısına Çıkacak
3-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu yıl iki afiş ile izleyicilerin karşısına çıkıyor.
Kültür-Sanat Haberi
 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali İki Afişle İzleyici Karşısına Çıkacak

3-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu yıl iki afiş ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Afişlerin ilkinde başrolde Fatma Girik, diğerinde ise salgın sürecinde, cephesi olmayan bir savaşın kahramanları olan sağlık çalışanları var.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcekin ev sahipliğinde gerçekleşecek Festival, bu yıl sinemamızda ayrı bir yeri olan, unutulmaz ve benzersiz Fatma Giriki afişine taşıyor, bunun yanı sıra festival tarihinde bir ilke imza atarak özel bir afiş ile, tüm dünyada olduğu gibi Türkiyede de 2020 Yılının Gerçek Kahramanları olan sağlık çalışanlarını onurlandırıyor.

Festival Altın Portakal Ödülü’nü, büyük risk altında, görülmeyen bir düşmanla özveriyle ve hayatlarını ortaya koyarak mücadele eden sağlık emekçilerine adıyor. Altın Portakal Heykelini büyük bir gurur ile havaya kaldıran genç bir sağlık çalışanının tasvir edildiği illustrasyon afiş çalışması ile tüm sağlık emekçilerine sonsuz teşekkür ediyor ve onlara bu zor dönemde moral vermeyi amaçlıyor.    

Fatma Girik, 1965te düzenlenen ikinci Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Atıf Yılmaz’ın yönettiği Keşanlı Ali Destanı” filmindeki performansı ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı, 1967 yılında Sürtüğün Kızı” adlı filmiyle bir kez daha aynı ödüle layık görüldü.

Beyazperdede 180in üzerinde yapımda rol alan Fatma Girik; Atıf Yılmaz ve Memduh Ün başta olmak üzere Metin Erksan, Şerif Gören, Osman Seden, Halit Refiğ ve Ertem Eğilmez gibi usta yönetmenlerle çalışarak Zilha, Şöför Nebahat, Irazca, Kanlı Nigar, Ezo Gelin ve Kadın Hamlet başta olmak üzere, birbirinden farklı performanslara imza attı.

Beyazperdede en son 2005 yılında Tunç Başaran imzalı “Sinema Bir Mucizedir” ile izlediğimiz ve 2000li yıllarda televizyon dizilerinde karşımıza çıkan sinemamızın yıldızı Fatma Girik, bu kez 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali afişiyle sinemaseverlerle buluşacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla 3 – 10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivalinde tüm film gösterimleri açık hava sinemalarında yapılacak.  

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: , 57., Antalya, Altın, Portakal, Film, Festivali, İki, Afişle, İzleyici, Karşısına, Çıkacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı