Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 20:54 Bu haber 566 kez okundu
 
7 Yavrulu Köpeğe Uzanan Yardım Eli
Sokak yaşayan hayvanlara bir çok kez yardım eli uzatan Konyaaltı Belediyesi, 7 yavrusuyla birlikte sokağa terk edilen bir köpeği sahiplenerek ölümden kurtardı.
Belediyeler Haberi
7 Yavrulu Köpeğe Uzanan Yardım Eli

Sokakta yaşayan hayvanların yaşam mücadelesi her zaman zor olmuştur. Hele ki sahipleri tarafından sokağa terk edilmişlerse, sokak çok daha acımasızdır onlar için.. Bir de yeni doğum yapmışsalar, yavrularının karınlarını doyurmak onlar için neredeyse imkansızdır. İşte bu zorluklarla sarp bir bölgede mücadele eden sokak köpeğine, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi yardım eli uzattı.

Uzun süre açlıktan yavrularını besleyemeyen anne köpek, uzanan küçük bir el ile ölümün eşiğinden döndü. Saklıkent Kayak Merkezine yakın Boyalı mevkiinde açlığa terk edilen sokak köpeği, henüz 10 günlük 7 yavrusuyla birlikte bulunduğu yerden alınıp, barınağa getirildi.

4 Nisan dünyada ‘Sokak Hayvanları Günü’ olarak kutlandığını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli ekiplerin sokağa terk edilen köpeği 7 yavrusuyla birlikte kurtardığını söyledi. Saklıkent kırsalında ölüme terk edilen köpeklerin barınağa getirildiğini ve sağlık durumlarının son derece iyi olduğunu dile getiren Muhittin Böcek, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde sokak köpeklerine uzattıkları yardım elinin temsili olarak tüm dünyaya örnek olmasını diledi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: 7, Yavrulu, Köpeğe, Uzanan, Yardım, Eli,
Yorumlar
Haber Yazılımı