Haber Detayı
18 Ekim 2021 - Pazartesi 19:48 Bu haber 2158 kez okundu
 
8 Milyonu Aşkin Turist Antalya’yi Ziyaret Etti
Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre turizm sezonun devam etmesi ile birlikte şehri ziyaret eden turist sayısındaki artış devam ediyor.
Ekonomi Haberi
8 Milyonu Aşkin Turist Antalya’yi Ziyaret Etti

Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan verilere göre turizm sezonun devam etmesi ile birlikte şehri ziyaret eden turist sayısındaki artış devam ediyor. Son açıklanan verilere göre Antalyaya hava yoluyla gelen turist sayısı Ocak ayından bugüne kadar 8 milyonu aştı. Sadece Ekim ayının ilk 17 gününde ise Antalyayı ziyaret eden turist sayısı 1 milyonu geçti.

Akdenizin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Antalyada turizm sezonunun devam etmesiyle birlikte şehri ziyaret eden turist sayısındaki artış devam ediyor. Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden alınan son verilere göre Ocak ayından bugüne kadar hava yoluyla Antalyaya gelen turist sayısı 8 milyonu geçti.

Geçen Yıla Göre 162 Artış Var

Geçen yıl Ocak ayı ile 17 Ekim tarihleri arasında 3 milyon 070 bin 854 kişinin ziyaret ettiği Antalyada bu yıl aynı dönemde 8 milyon 038 bin 761 kişi ziyaret etti. Açıklanan verilere göre Ocak ayından bugüne Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 162 arttı.

Ekim Ayında 1 Milyonu Aşkın Turist Geldi

Turizm sezonunun devam ettiği şu günlerde Antalyayı ziyaret eden turist sayısındaki artış devam ediyor. 2020 yılı Ekim ayının ilk 17 gününde 498 bin 540 turistin ziyaret ettiği Antalyayı bu yıl aynı dönemde 1 milyon 022 bin 481 kişi ziyaret etti. Geçen senenin aynı dönemine göre turist sayısındaki artış 105 olarak gerçekleşti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: 8, Milyonu, Aşkin, Turist, Antalya’yi, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı