Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 21:39 Bu haber 1319 kez okundu
 
AESOB Başkanı Adlıhan Dere’den Sınav Uyarısı
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, hafta sonu gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili uyarılarda bulunarak, gençlerin geleceğini karartmamak için sınavın gerçekleştirileceği 15-16 Haziran tarihlerinde sürücülerin daha dikkatli davranmalarını
Ekonomi Haberi
AESOB Başkanı Adlıhan Dere’den Sınav Uyarısı

Trafik akışının sağlanması ve klakson çalınmamasına yönelik hatırlatmalarda bulunan Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, “Yaklaşık 2 milyon 446 bin evladımız, Cumartesi ve Pazar günleri 3 farklı oturumda gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda ter dökecek. Sınava giren öğrencilerimizin sınav anında dikkat dağınıklığı yaşamaması amacıyla şoför esnafımız ile tüm sürücüler okul önlerinde ve çevresinde korna çalmamaya özen göstermeli. Sınav yapılan yerlerin yakınlarındaki gürültü yapabilecek çalışmalar önlenmeli, öğrencilerimizin sınava yetişmeleri için trafik akışında çok dikkatli olmalıyız.” dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, sınav günü gerekli görülen yerlerde toplu taşıma seferlerinin sıklaştırılması ve sınav yerlerine toplu taşıma araçlarıyla gidecek öğrencilere yardımcı olunması gerektiğini hatırlatarak, “Sınavın gerçekleştirileceği Cumartesi ve Pazar günlerinde trafik sıkışıklığına zemin hazırlayacak hareketlerden kaçınmalı, oldukça hassas olmalıyız. İhtiyaç olan yerlerde toplu ulaşım seferleri arttırılmalı ve herhangi bir problem yaşanmaması için tüm kontroller yapılmalı. Trafikte ve toplu ulaşım araçlarında sınava yetişmeye çalışan öğrencilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız.” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: AESOB, Başkanı, Adlıhan, Dere’den, Sınav, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı