Haber Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 19:51 Bu haber 1995 kez okundu
 
Afet Bölgesinde Hizmete Devam
Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen Manavgat’ta hizmet çalışmalarını aralıksız sürdüren Kepez Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca afetzedeler için kurulan konteynerlerin önüne mıcır serimi yapıyor.
Belediyeler Haberi
Afet Bölgesinde Hizmete Devam

Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen Manavgat’ta hizmet çalışmalarını aralıksız sürdüren Kepez Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca afetzedeler için kurulan konteynerlerin önüne mıcır serimi yapıyor. Yaklaşan kış mevsiminde vatandaşların sıkıntı yaşamaması için serilen mıcır, bölgeye 25 tır yardımıyla taşındı.

Kepez Belediyesi, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen Manavgat’ta hizmet çalışmalarını sürdürüyor. 28 Temmuz Çarşamba günü öğle saatlerinde başlayan yangın felaketi can, mal ve binlerce hektarlık ormanlık alanın yok olmasına neden oldu. Kepez Belediyesi, yangının başladığı ilk andan itibaren tüm ekiplerini bölgeye sevk ederek, arasözlerle yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Afet bölgesi için tek yürek olan ilçede, ‘Haydi Kepez Manavgat’a Destek’ kampanyası düzenleyen Kepez Belediyesi, afetzedelere de her türlü yardım malzemesini en kısa sürede ulaştırdı.

Besicilere yem ve saman desteği

Bölgedeki küçük ve büyükbaş hayvanlara arasözlerle su taşıyan Kepez Belediyesi, besicilere de saman ve yem desteğinde bulundu. AFAD’ın bölgedeki her türlü hizmetine tüm ekipleriyle birlikte destek olan Kepez Belediyesi, yanan evlerin yıkım çalışmaları ile bölgenin temizlik çalışmalarını da üstlendi. Belediyenin Veterinerlik Hizmetleri Birimi de, yangında alevlerden ve duman etkilenen büyükbaş, küçükbaş, binek, sokak ve yaban hayvanlarının tedavisi içinde bölgede klinik hizmeti verdi.

Gezici sağlık merkezi

Kepez Belediyesi’nin özel hastane konforunda hizmet veren Gezici Sağlık Merkezi, yangın bölgesinde mahalle mahalle, köy köy gezerek şifa dağıttı. Gezici Sağlık Merkezi, doktor muayenesi, yanık tedavisi, pansuman, şeker ölçümü, tansiyon ölçümü, hemogram testi, EKG işlemlerinin yanı sıra hastaların reçeteleri yazıldı, ilaçları da ücretsiz verildi.  

Bölgeye 25 tırla taşındı

Kepez Belediyesi ekipleri, evleri zarar gören vatandaşların barınma ihtiyacının giderilmesi için konteyner kurulumuna destek oldu. Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen Manavgat’ta çalışmalarını aralıksız sürdüren Kepez Belediyesi ekipleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca afetzedeler için kurulan konteynerlerin önündeki toprak zemine de mıcır serimi yapıyor. 3 gün sürecek çalışmalar sonunda Gündoğdu, Hacısali, Kalemler, Ulukapı, Yavru Doğan Mahallelerine toplamda 500 metre küp mıcır serilecek. Bölgeye serilen mıcır 25 tır yardımıyla taşındı. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mıcır serim işlemi ile yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla yağmur suyunun toprak zeminle buluşmasıyla vatandaşların yaşayabileceği mağduriyet ortandan kaldırılmış oldu.  

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Afet, Bölgesinde, Hizmete, Devam, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı