Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 23:46 Bu haber 4622 kez okundu
 
Ahmet Aydın’dan İyi Parti Muhaliflerine Gövde Gösterisi
İyi Parti Antalya İl Başkanlığının BÜYÜK ANTALTA BULUŞMA’sı adı altında organize ettiği toplantı AKM Aspendos salonunda büyük bir kalabalık eşliğinde yapıldı.
Politika Haberi
Ahmet Aydın’dan İyi Parti Muhaliflerine Gövde Gösterisi

İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın birçok mecrada yapılan olumsuz eleştirilere cevap olarak parti içi muhalifleri olmalarına rağmen tek ses, tek millet olunması için 19 ilçe teşkilatları ve üyeleriyle bir araya geldi.

AKM Aspendos salonunda yapılan toplantı saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Daha sonra konuşma yapan Antalya İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın açılış konuşmasına başlamadan önce, “Sayın Genel Başkan Yardımcım, Sayın Milletvekilim, Kurucular Kurulu Üyelerim, kıymetli İlçe Başkanlarım, Gençlik Kolları İl ve İlçe Başkanlarım, Meclis Üyelerimiz, milletvekili ve belediye başkan adaylarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın ve Basınımızın güzide temsilcileri, muhtarlarımız ve Cesurlar Hareketinin bugünlere gelmesindeki en büyük paya sahip olan siz kıymetli Antalya'nın İYİ insanlarını saygı, sevgi ve selamların en yücesi olan Yüce Allah'ın selamı ile selamlıyor, BÜYÜK ANTALTA BULUŞMAMIZA hoş geldiniz diyerek” konuşmasına devam etti. Ahmet Aydın konuşmanın devamında şu ifadelere yer verdi,

“Hoş geldiniz Akseki’nin cesur insanları,                

Hoş geldiniz Aksu’nun cesur insanları,

Hoş geldiniz Alanya’nın cesur insanları,

Hoş gediniz Demre’nin cesur insanları,

Hoş geldiniz Döşemealtı ‘nın cesur insanları,

Hoş geldiniz Elmalı’nın cesur insanları,

Hoş geldiniz Finike’nin cesur insanları,

Hoş geldiniz İbradı’nın cesur insanları,

Hoş geldiniz Gazipaşa’nın cesur insanları,

Hoş geldiniz Gündoğmuş’un cesur insanları,

Hoş geldiniz Kaş’ın cesur insanları,

Hoş geldiniz Kemer’in cesur insanları,

Hoş geldiniz Kepez’in cesur insanları,

Hoş geldiniz Konyaaltı’nın cesur insanları,

Hoş geldiniz Korkuteli’nin cesur insanları,

Hoş geldiniz Kumluca’nın cesur insanları,

Hoş geldiniz Manavgat’ın cesur insanları,

Hoş geldiniz Muratpaşa’nın cesur insanları,

Hoş geldiniz Serik’in cesur insanları,

Hoş geldiniz Antalya’nın cesur, yiğit, Yörük, cefakar, vefakar İYİ İnsanları..

Güzel bir haftanın başında, pazartesi akşamında bizleri burada buluşturan, kardeşçe kucaklaşıp birleşmemizi sağlayan Yüce Allah'a sonsuz hamdu senalar olsun. Gazipaşa'dan Kaş'a Antalya'nın İYİ olması için gece gündüz, yağmur çamur demeyip, işinden, evinden, ailesinden feragat ederek yollara düşen siz aziz dava arkadaşlarıma bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Gün içerisinde aldığımız bir haberle adeta sarsıldık. Kuzey Irak’ta askeri aracımızın geçişi sırasında bölücü teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Astsubay Üst Çavuş Volkan Tantürk ve Serik, Orta Mahalleli hemşerimiz Teğmen Fikret Dinçer şehit olmuştur. Büyük Türk Milletine ve ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Aziz Milletimizin başı Sağ olsun.

25 Ekim 2017 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin öncülüğünde kurulan Partimiz, Türkiye’de kalıplaşmış bir anlayışı yıkmıştır. Geleceklerinden endişe duyan, mutsuz, ekonomik sıkıntılarla beli bükülen, siyasete ve siyasetçiye güveni kalmayan vatandaşlarımız artık İYILERİN olduğunu anlamıştır. Öte yandan “Ne yaparsak yapalım bu halk bizi seçer.” diye düşünen siyasi düşünceyi de yerle bir etmiştir.

Tüm araştırmalar, gözlemler göstermişti ki Antalya'mız İYİ yönetilmiyordu. Siyasal zeminin değişmesi dışında hiçbir yol gözükmüyordu. Şimdi yeni şeyler, İYİ şeyler söylemenin vaktidir diyerek 7 ilçemizde partimizin, 12 ilçemiz ve büyükşehirde ittifakımızın adaylarıyla yola koyulduk. Milletimizin sağduyu ve kararlılığı ile her türlü hegemonyayı değiştirme arzusu ışığımız olmuştur. Milletimiz Antalya üzerindeki kara bulutları dağıtmak, "İYİLİK GÜNEŞİ" ile aydınlatmak isteğini bakkalda, manavda, kahvede, pazarda ve sokakta açıkça beyan etmiştir. Bu topraklara olan inanç ve sadakatimiz, milletimiz adına milletimizi yerel manada refaha eriştirmek, onların istek ve arzularına yanıt verebilmek için bizlere bir misyon yüklemiştir. Bu misyonun ışığında zengin, adil, özgür, mutlu ve daha İYİ bir Antalya için azim ve gayretle hedeflerimize yöneldik. Ve netice itibariyle 3 aylık seçim maratonunu kendi adaylarımız ile girdiğimiz 2 ilçemizde, ittifakımızın adaylarıyla 8 ilçemizde ve büyükşehir belediyemizde milletimizin yerel yönetim bazında üzerimize yüklediği sorumluluğu üstlendik. Buna mukabil 16'sı büyükşehir belediye meclis üyesi olmak üzere 72 belediye meclis üyemiz ile Antalya'mızın tüm belediyelerinde temsil noktasında bir başarı elde ettik. Bizler İYİ Parti olarak Ülkemize bir umut, bir ışık olduk. 31 Mart Yerel Seçimlerinde Ülkemizin kaderini değiştirdik. Millet ittifakı olarak, sadece sözde değil, yaptığımız çalışmalarla Türkiye’ye, Antalya’ya nefes aldırdık. Yerel seçim süresince, büyüğünden küçüğüne, kadınından erkeğine tüm teşkilatlarımız Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar gece gündüz demeden fedakârca çalışmış, Antalyalıların değişimden yana olan beklentisini gerçekleştirmiştir. Cenap Şehabettin derki: "Başarı en müessir leke sabunudur." Teşkilatımız yerel seçimleri büyük bir özveriyle tamamlamış, muhasebesini ve mizanını yapmıştır. Elde edilen başarının sahibi yoktur, paydaşları vardır. Bu başarı Gazipaşa'dan Kaş'a, Finike’den Gündoğmuş’a tüm teşkilatlarımızın ortak ve eşit başarısıdır.

Kıymetli İYİ Parti mensupları, değerli yol arkadaşlarım;

Büyük Antalya Buluşmamıza teşriflerinizden dolayı her birinize tekraren teşekkür ediyor, konuşmamın ikinci bölümünde tekrar görüşmek üzere mikrofonu sunucuya teslim ediyorum” dedi.

Daha sonra 19 ilçe başkanlarına ve İyi Parti Belediye Başkan adaylarına İyi Parti İl Başkanı ve İl Başkan Yardımcıları tek tek plaketlerini takdim ettiler.

Kapanış konuşması için yeniden sahneye çıkan İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, “Değerli yol arkadaşlarım kapanış konuşması için tekrar karşınızda bulunuyorum, hepinizi tekrardan saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

2015 yılının Kasım ayında Milliyetçi Hareket Partisinde başlayan imza sürecinde bu salonda bulunan bir çok arkadaşımla birlikte Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin arkasında saf tuttuk.

O günlerdeki siyasi konjonktür ve siyasal iklimden dolayı imza vermeye korkan bir çok isim varken bu salonu dolduran arkadaşlarımızla birlikte, imzalar toplayarak, toplantılar düzenleyerek Türkiye’nin geleceği için cesaret hareketinin meşalesini hep beraber yakmıştık.

Kongre sürecinin iktidarın da desteğiyle sekteye uğraması azmimizi kırmadı. Yolumuz tıkandı, yeni yol açtık. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi bile bizi yolumuzdan alıkoyamadı.

İYİ Parti'nin ve Meral Akşener’in Türkiye’ye umut olduğunu ve bu ülkenin geleceğinin cesur birkaç kişinin omuzlarında yükseleceğini söylemiştik. Bugün de bu kararlılığımızı sürdürüyoruz.

Cesur insanlar zor anlarda belli olur. Ben inanıyorum ki bu salonu dolduran sizler bu zor sınavı vermiş sayılı yürekli insanlardansınız.

Hain darbe girişimi sonrasında dayatılan 16 Nisan Referandumunda da cesurlar hareketi olarak üzerimize düşen görevi yaptık.

Kıymetli yol arkadaşlarım;

Türkiye'de çok şey normalleşti: Hırsızlık, terbiyesizlik, sözünden dönmek, ikiyüzlülük, tutarsızlık ve zalimin ettiğinin yanına kâr kalması… Biz bunlardan razı değiliz. Türkiye'de çok şey anormal karşılanır oldu: Gülümsemek, selamlaşmak, çıkar gayesi gütmeden emek vermek ve güçlüye boyun eğmemek. Biz, "herkesin içtiği bu su"dan içmeyeceğiz.

İYİ Parti; basitçe bu ülkenin İYİ insanlarının siyasette temsil edilmesini amaçlayan bir siyasi organizasyondur. Hem ideolojik, hem güncel sorunlara dair politikalar üretip, çözümler sunmak istiyoruz. Vazifeye atılmak için içinde bulunduğumuz ahval ve şeraiti düşünmeden yola çıktık. Fakat istikbalde Türk çocuklarının Türk olmaktan mutlu olacakları, özgürce hayal kurup gerçekleştirebilecekleri bir ahval ve şerait yaratmak en büyük arzumuzdur. Millete borcumuzu, milletin okumuş, hayırlı ve iyi evlatları olarak böyle ödeyeceğiz.

Bilimsel düşünceye, özgürlükçü anlayışa, temiz siyasete sonuna kadar inanıyoruz ve bağlıyız. Türkiye'nin bir Irak, Afganistan yahut Suudi Arabistan olmayışındaki sırrın Sevr'i reddedebilmesinde, özgür dünyayla eşit şartlarda ve medeni usulde Lozan'da oturabilmesinde saklı, hülasa Atatürk'ün yolunda olduğunun bilincindeyiz. Yepyeni bir Türkiye tesis edilirken, yeniden bir millet olmak için, yeniden selamlaşabilmek, yeniden birbirimizi sevebilmemiz için sağduyunun, iyi niyetin ve ince zekânın temsilcileri olacağız. Akla, bilime, saygıya ve milli terbiyeye önem verecek, teknolojik gelişmeleri takip edecek, çağın akıntısına karşı kürek çeken değil, akıntının önünde yelken açan Türkler olacağız.

Partimiz; bu demokratik yarıştan başarıyla ve alnının akıyla çıkmış ve göstermiş olduğu adaylara aziz milletimizin verdiği destekle gücüne güç katmıştır.

İYİ Parti'ye verilen her oy bizim için eşsiz bir kıymete sahiptir. Hiçbir zaman heba olmayacak bir kararlılığın ifadesidir ve siyasi şerefimize emanettir.

Partimize ve partimizin değerli adaylarına vatandaşlarımız tarafından gösterilen ilgi ve alaka; çözülmeye ve çöküşe karşı dik duruşun ve yüksek erdemin bir kanıtı olmuş; ahlaksızlığa, yolsuzluğa, yoksulluğa güçlü ve haklı bir itirazın adeta belgesi niteliğini taşımıştır.

Özellikle, güç sahiplerinin partimiz üzerinde çevirdiği dolaplar ve tertiplediği tezgâhlar dikkate alındığında, aslında değerli dava arkadaşlarımın ne kadar büyük zorluklar ve tuzaklar karşısında mücadele ettiği daha iyi anlaşılabilecektir.

Büyük bir şaşkınlıkla izliyorum ki bu büyük buluşmayı tertiplememizden rahatsız olanlar oldu. Bu buluşma yasadışı bir faaliyet değildir. Neyden rahatsız olunuyor? Birlikten mi? Birleşmekten mi? Kaynaşmaktan mı? Dayanışmadan mı? Bu buluşma geleneksel olarak en azından yılda 1 kerede olsa Antalya’nın İYİ insanlarının birlik ve beraberliğini tescillemek, dayanışmayı arttırmak amacıyla sadece ve sadece partimizin ali menfaatleri gözetilerek tertiplenmiş olup herhangi bir menfi amaç gütmemektedir.

Genel Merkezimizin aldığı kararla Kongre Sürecimiz Şubat 2020 olarak belirlenmiş olup, Partimizin adına yakışır bir şekilde demokratik, çoğulcu, teamüllere uygun bir kongre zemini için gerekli çalışmalar İl Başkanlığımızca en kısa sürede yapılacaktır. Cesurlar hareketinin tüm fertlerinin kongremizde resmi olarak aday olması çoğulcu demokrasi ve siyasi anlayışımız gereği en büyük arzumuzdur. Sürecin siyasi ahlak, usul ve erkana uygun işlemesi de en büyük istek ve temennimizdir.

Fakat partimizi zayıflatmak, küçültmek, kavgacı tutum sergilemek milletimiz nezdinde dağılıyormuşuz gibi bir imaj oluşturmaya çalışmak, Ali-Cengiz oyunlarına başvurmak siyasi ahlâka sığmamaktadır, 4 yıl boyunca harcanan emeklere halel getirmektedir. Fakat illaki "Ben kavgadan, gürültüden, kamplaşmadan besleniyorum." deniyorsa; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in 2 Aralık 2015 Tarihindeki ifadesiyle "Yıllardır aktif siyaset yapıyorum ve bu süreç içinde kimlere karşı ne tür kavgalar verdiğimi herkes bilir. Söz konusu kavgaysa… Çok lezzetli kavga ederim!" diye cevap vereceğimiz iyi bilinmelidir!

Biliyoruz ki, gerek siyasi namusları, gerekse de dava ve mensubiyet bilinci aşınmış olanlar gittikleri yerlerde de itibar ve saygı görmeyecekler, siyasi zihniyetleri aciz bir konuma düştüğünde, aceleyle sığınacakları yeni yerler aramaya başlayacaklardır. Siyasi mücadelelerde mesele yalnızca bir koltuk elde etmek ya da seçim kazanmak değildir!

Rahmetli Ozan Arif ne güzel söylemiş:

"Böyle gitmez hep bu devran

Döner gardaş bak görürsün

Boş mangalda kül savuran

Siner gardaş bak görürsün.

Gürültüsü çoktur boşun

Eti yenmez her cins kuşun

Eylüldeki sular kışın

Donar gardaş bak görürsün."

Aziz dava arkadaşlarım;

Eğer siyaseti bu dar ve sığ alana kıstırırsak, o zaman belirlenen her amaca ulaşmayı mubah gören fırsat düşkünü, anaforcu, oportünist, değerlerle kavgalı, davranışlarıyla düşündükleri arasında kapanmaz çelişkiler bulunan anlayış ve şahsiyetlere de fırsat tanımış oluruz.

Hedefimiz vatandaşlarımızı huzurlu ve mutlu etmek, onların sorunlarını samimi bir şekilde belirleyip çözmekse, önce dikkat ve itina göstermemiz gereken husus; iradeli ve haysiyetli olmaktır.

Bizler vatanın ve milletin birliğine, dirliğine kastetmemiş herkesle kucaklaştık ve kucaklaşmaya devam edeceğiz. "Bölünürsek yok oluruz, bölüşürsek tok oluruz!." diyerek hedefe giderken her yolu mübah görmeyecek; doğruluktan, dürüstlükten asla taviz vermeyeceğiz.

"Kalın ordu nerde olsa görülür.

Ülkülere birlik ile varılır.

Yoldaşlarımız, gök pusatlar darılır.

Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?"

Kıymetli İlçe Başkanlarım sözlerim size;

Bunu İl Başkanı olarak değil bir kardeşiniz olarak istirham ediyorum sizden.. Üye kayıtları için nasıl çaba gösterdiğinizi ben biliyorum. Lakin bununla yetinmeyelim, üye kayıtlarımızı maksimum sayıya çıkaralım. Partimizin 3 Milletvekili, 2 Belediye, 16 Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, 72 Belediye Meclis Üyesiyle adeta kalesi olan Antalya'mızı üye kayıtlarıyla da zirveye taşıyalım. Bu sizden şahsen, bir kardeşiniz olarak ricamdır.

Gençlik Kolları Teşkilatlarımız, sevgili gençler;

Yarınların Cumhurbaşkanları, Bakanları, İl Başkanları, Milletvekilleri, Belediye Başkanlarısınız.  Ülkemizin demokrasisini şahlandıracak olan sizlersiniz. Bu ülke ve Antalya’mız sizlerden büyük sorumluluk bekliyor. Heyecanınız bizlere umut veriyor. Yollarınız aydın ve açık olsun. Bu ülke sizlerden çok şey bekliyor.

Kıymetli Kadın Kollarımız, değerli hanımlar;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘’Dünyadaki her şey sizin eseriniz’’  Acıyla yoğruluyor, sabırla bileniyorsunuz. Toplumumuzun beklentilerinin ışığınızı azaltmasına izin vermeyiniz. Sizler bizim ışık kaynaklarımızsınız. En derin denizde yüzebilir, en yüksek zirveye tırmanabilirsiniz. Bu ülke sizlerin omuzlarında şekillenecektir, bu ülke sizlerden çok şey bekliyor.

Kıymetli dava arkadaşlarım;

Milletvekillerimizle, İlçe Başkanlarımızla, Belediye Başkanlarımızla, Büyükşehir ve Belediye Meclis Üyelerimizle her zaman istek ve görüşlerinize amadeyiz. Saat ve zaman fark etmeksizin sizleri dinleyecek, sorunlarınızı giderme noktasında mesai harcayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Antalya Buluşmamızın birlik ve beraberliğimizin katlanarak çoğalmasına, küslüklerin barışmalara evrilmesine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyor, sevdası Türkiye, kaygısı Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletinin geleceği olan siz kıymetli yol arkadaşlarımı saygıyla selamlıyor, hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Sağ olun, var olun.

Ne mutlu Türk'üm diyene!” dedi.

Toplantı toplu resim çekimiyle sona erdi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Ahmet, Aydın’dan, İyi, Parti, Muhaliflerine, Gövde, Gösterisi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı