Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 19:16 Bu haber 348 kez okundu
 
Akdeniz Üniversitesi Kansere Karşı Uyardı
Eğitim Haberi
Akdeniz Üniversitesi Kansere Karşı Uyardı

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Onkoloji Hemşireliği Derneği ve Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Bölümü, 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle farkındalık etkinlikleri düzenledi.

Çağın en büyük sağlık sorunlarından biri olan kanser hastalığına dikkat çekmek için Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatma Arıkan’ın koordinatörlüğünde, Akdeniz Üniversitesi Kanser Farkındalık Grubu üyelerinin katılımıyla farkındalık etkinlikleri düzenlendi.

Bir hafta süren etkinliklerde, Kampüs içi Yakut Çarşısı’nda öğrencilere ve üniversite personeline, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi H Blok’ta hasta, hasta yakınlarına ve personele ayrıca şehrin belirli noktalarında tüm halka “kanserden korunma, tarama ve erken teşhis” konularında  bilgilendirme yapılarak broşür dağıtıldı.

Farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinliklerde Kanseri önlemek için sigara kullanılmaması, sağlıklı ve dengeli beslenme, ultraviyole ışınlardan uzak durma, fiziksel aktivitenin önemine değinilerek erken teşhis ve taramalar konusunda bilinçlendirme yapıldı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Akdeniz, Üniversitesi, Kansere, Karşı, Uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı