Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 19:47 Bu haber 1660 kez okundu
 
AKHUMER Türk Hava Kurumu Antalya Şubesini Ziyaret Etti
Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKHUMER) Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu, Müdür Yardımcıları Dr. Fulya Almaz, Hüseyin Topuz, Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şube Başkanı Süleyman Girgin ve şube yönetimine nezaket ziyareti g
Eğitim Haberi
AKHUMER Türk Hava Kurumu Antalya Şubesini Ziyaret Etti

Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKHUMER) Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu, Müdür Yardımcıları Dr. Fulya Almaz, Hüseyin Topuz, Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şube Başkanı  Süleyman Girgin ve şube yönetimine nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette Türk Hava Kurumu ve Akdeniz Üniversitesi’nin  köklü ve deneyimli geçmişine değinilerek, bu iki kurumun şimdiye kadar yaptığı iş birlikleri ve bundan sonrası için yapılacak eğitim konuları değerlendirildi.

AKHUMER Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu, Türk Hava Kurumu gibi köklü bir kurumla iş birliklerini artırmak istediklerini belirterek, 2021 Eylül-Ekim aylarında Antalya’da düzenlenmesi planlanan Uluslararası Havacılık Festivalinde, AKHUMER olarak yer almak istediklerini ifade etti. İHA(İnsansız Hava Aracı) eğitimcileri ve kursiyeri ile İHA yarışlarına katılabileceklerini söyleyen Özekicoğlu, böyle bir festivalde Akdeniz Üniversitesi’ne yer verilmesinin önemli bir jest olduğunu belirterek, festivale Üniversite ve Merkez olarak önemli katkılarda bulunacaklarını dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Süleyman Girgin de AKHUMER yönetimine Türk Hava Kurumu Şeref Rozetini takarak üyelik formunu takdim etti.

Görüşmenin sonunda Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Süleyman Girgin ve şube ekibiyle beraber eğitim salonları gezilerek model uçak atölyesi incelendi. Ayrıca pandemi süreci bitince Akdeniz Üniversitesi kampüsünde model uçak eğitimi verilmesi kararlaştırıldı.

                                                                      

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: AKHUMER, Türk, Hava, Kurumu, Antalya, Şubesini, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı