Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 21:04 Bu haber 1741 kez okundu
 
Aksu Belediyesinden Geri Dönüşüm Eğitim Semineri
Aksu Belediyesinin “Atık Yönetim Planı” çerçevesinde; Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Çalkaya 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine Geri Dönüşüm Çalışması Eğitim Semineri verildi.
Belediyeler Haberi
Aksu Belediyesinden Geri Dönüşüm Eğitim Semineri

Temizlik İşleri Müdürlüğünden Çevre Teknikeri Zeynep Demirel tarafından verilen Geri Dönüşüm Eğitim Çalışmaları Seminerinin Aksu Belediyesinin “Atık Yönetim Planı” çerçevesinde yürütülen faaliyetlerine destek vermek ve öğrencilere çevre bilincini aşılamak amacı ile düzenlendiği açıklandı.

Eğitim seminerinde; atık elektrikli ve elektronik eşyalarla, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar ve atık pillerin doğaya verdiği zararlar anlatılarak, doğaya zararlı atıkların ayrı ayrı toplanması ve geri dönüşüme gönderilmesiyle hem çevre kirliliğinin önlendiği hem de doğal kaynakların korunduğu belirtildi.

Atıkların geri dönüşüm sayesinde yeniden kullanıma kazandırılmasının ülke ekonomisine sağladığı katkılardan da söz edilen eğitim seminerine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Çevre bilincinin küçük yaşlarda oluşturulması amacı ile düzenlenen eğitim seminerlerinin, ilçede bulunan diğer okullarda da devam edeceği açıklandı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Aksu, Belediyesinden, Geri, Dönüşüm, Eğitim, Semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı