Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 23:36 Bu haber 590 kez okundu
 
Aksu Çayı Islah Çalışmalarında İnceleme Yapıldı
Devlet Su İşleri Antalya 13. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Bölge Müdür Yardımcısı Köksal Buğra Çelik, Şube Müdürleri ve Kontrollük teşkilatı ile birlikte ıslah çalışmaları devam eden Aksu Çayı’nda incelemelerde bulundu.
Asayiş Haberi
Aksu Çayı Islah Çalışmalarında İnceleme Yapıldı

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Bölge Müdürü Coşkun; “Bölge Müdür Yardımcım, Şube Müdürlerim ve kontrollük teşkilatımız ile yaptığımız incelemelerde;

Km:0+000~13+000 arası sağ ve sol sahil taş tahkimat işleri ile kazı ve dolgu çalışmalarının ve km 32+000 ile km 34+000 arası taş tahkimat ve sedde yapımının süratle devam etmekte olduğunu müşahede ettik.

Ayrıca, Aksu Çayı’nın 52 km’lik ana kolunda 45 km taş tahkimat,  47 km sedde imalatı ve 11 adet köprünün 10 adedinin tamamlandığını gördük.

Proje kapsamında Aksu Çayında, yan kollarıyla birlikte 70 km’lik kısımda sedde, taş tahkimat ve dere ıslah çalışması yapılmaktadır.

Aksu Çayı Taşkın Koruma projesi tamamlandığında ile Aksu İlçesi, 105 750 dekar tarım arazisi ve turizm alanları taşkınlardan korunacaktır.

Ayrıca, Aksu Çayı ıslah edilirken aynı zamanda bölgede “Arazi Toplulaştırması” yapılmaktadır.

Toplulaştırma çalışmaları kapsamında ana kanal uygulaması yaparken 135 000 dekar alanda “Arazi Toplulaştırması” yapılacaktır.

Arazi Toplulaştırması ile bu bölgede çok düzenli parseller oluşacaktır. Toplulaştırma çalışmalarımız ile vatandaşlarımızın toprağı daha da değerli hale gelecektir.

Toplulaştırma yapılacak olan alanlarda 500 km uzunlukta ve 6 m genişlikte tarla yolları tesis edilecek ve stabilize kaplanacaktır.” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Aksu, Çayı, Islah, Çalışmalarında, İnceleme, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı