Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 20:56 Bu haber 2123 kez okundu
 
Aksu’da 2018 Yılı Değerlendirildi
Aksu Kaymakamlığı 2018 yılının değerlendirildiği, kurum müdürleri ve muhtarların yer aldığı bir toplantı düzenledi. Aksu Kaymakamı Aydın Ergün’ün önderliğinde gerçekleştirilen toplantıya Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin de katıldı.
Gündem Haberi
Aksu’da 2018 Yılı Değerlendirildi

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile muhtarların sorunlarının dinlendiği, istişarelerde bulunulduğu toplantıda muhtarlar mahallelerinde yaşanan sıkıntıları, kurum müdürleri de faaliyetlerini dile getirdi.

“İLÇEYİ BİRLİKTE GELİŞTİRİYORUZ”

Toplantıda konuşan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Aksu’da 5 yıla yakın zamandır sizlerle birlikte çalışıyoruz. Amacımız, hedefimiz Aksu’yu geliştirmek. Hükümetimizle, milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediyemizle, kaymakamımızla, muhtarlarımızla hep birlikte ilçemiz için çalıştık. 5 yılda ciddi bir yol aldık. Hastanemiz yapılmaya başlandı, semt polikliniğimiz hizmet veriyor, Aksu çayı ıslah edildi, Macun deresi etap etap kapatılıyor, 54 yeni park yaptık, kapalı pazarlar yaptık, hayırseverlerimiz sayesinde okullar, kreş yapıldı. Aksu’da zamanla yarışıyor, hafta sonu bile çalışıyoruz. Atatürk Mahallemize özel düzenleme yaptırdık, Çalkaya sorununu yasal düzenleme ile çözdük. İlçemizi birlikte geliştiriyoruz. Yapacağımız çok iş var, umarım yeniden birlikte çalışma imkanımız olur.” dedi.

“HERKES İŞİNİ ÖNEMSEMELİ”

Kamu kurum ve kuruluşlarını 2018 yılı rakamlarını açıklayarak değerlendiren Aksu Kaymakamı Aydın Ergün Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yapmış olduğu yardımları ele aldı. 2018 yılında 5.032 kişiye ulaşan Vakıf, 4.919.574.66 lira yardımda bulundu.

Bütün kurumların çalışmalarına tek tek değinen Ergün, 2019 mahalli idareler seçimlerine de değindi. Aday olacak kişilere sağduyulu davranmalarını öğütleyen Ergün, “Daha önceki seçimleri sorunsuz atlattık. Huzurumuzu bozacak olayların yaşanmayacağı bir seçim süreci diliyorum.” dedi. Vatandaş odaklı kamu hizmeti sunulmasını hatırlatan Ergün, “Size gelen vatandaşlara bu benim işim değil demeyin. İlgili kurumdan bilgi alıp vatandaşı aydınlatın. Herkes işini önemsemeli, boş vermemeli. Yaptığımız işin en iyisini yapmalıyız.” şeklinde konuştu.

KAYMAKAM ERGÜN’ÜN BAYRAK HASSASİYETİ

Yaptığı her toplantıda Türk bayrağı konusunda kurumları ve muhtarları uyaran Ergün, “Kurumlarınızın önündeki bayrakların rengi solmuş, yırtılmış, demirleri yıpranmışsa mutlaka değiştirin. Sadece kendi kurumunuzun önündeki bayraktan sorumlu değilsiniz, nerede kötü bir bayrak görseniz mutlaka ilgili kişileri uyarın” dedi. 2019 yılı için iyi dilek temennilerinde de bulunan Ergün, “2018 yılında Aksu’ya vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ederim. 2019 yılında da uyum içinde çalışılacağını umuyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Aksu’da, 2018, Yılı, Değerlendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı