Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 19:57 Bu haber 424 kez okundu
 
Aksu’ Da Ulaşım Toplantısı Yapıldı
Aksu Belediyesi Toplantı Salonunda; Aksu’ nun ulaşım konusunda, sıkıntılarını en kısa sürede giderebilmek için, Aksu Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı işbirliği ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Belediyeler Haberi
Aksu’ Da Ulaşım Toplantısı Yapıldı

Toplantıya; Aksu Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı ve üyeler, Esnaf Ulaşım AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeler, Mahalle Muhtarları ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı açıklandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aksu Belediyesi Meclis Üyeleri aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Komisyonunda başkan yardımcılığı görevini yürüten Yaşar Sözen ve komisyon üyesi Ercan Ak’ ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda; Antalya Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü Hat Tarife Rotasyon Birimince, ulaşım ile ilgili bilgiler verilerek hat tanıtımı, güzergâhı ve periyotları hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Toplantının sonunda katılımcıların sorularının da cevaplandırıldığı belirtildi.

Aksu’ nun ulaşımla ilgili sorunlarını gün geçtikçe aşmaya başladığını var olan sorunların çözümü için de istişarelerde bulunmak üzere bu bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdiklerini söyleyen Yaşar Sözen; “İlçemiz yeni kurulan bir ilçe ve ulaşım konusunda da komisyon olarak tespit ettiğimiz bazı sorunlar ve çözümü için bu toplantıyı gerçekleştirdik” dedi. Yeni otobüsler ve otobüs duraklarından da bahseden Sözen;  “Toplantıdan önce komisyon üyesi Ercan Ak ile birlikte ilçede demir durakların cam duraklarla değiştirildiği noktaları ve yeni otobüsleri görmeye gittiklerini, son üç yılda Aksu’ nun çehresinin değiştiğini söyledi. Sözen; “Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aksu Belediyesinin ortak çalışmaları neticesinde ilçemiz sınırları içerisinde yer alan otobüs ve otobüs durakları yenilenmeye başladı.  İlçe sınırları içerisinde şimdiden birçok noktada duraklarının büyük bir bölümü tamamlanmış durumda. Yeni otobüsler ve yeni duraklarımızla ilçemiz daha modern ve daha çağdaş bir ilçe haline gelmeye başladı. Bilgilendirme toplantımızda da ilçemizin hat, güzergâh ve periyotları hakkında bilgiler edinerek istek, şikâyet ve önerileri istişare ettik” dedi.  

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Aksu’, Da, Ulaşım, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı