Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 23:19 Bu haber 569 kez okundu
 
Aksu’nun Kalbi Evet İçin Attı
AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, referandum çalışmalarını bu kez Aksu İlçesi’de sürdürdü.
Politika Haberi
Aksu’nun Kalbi Evet İçin Attı

 Anayasa değişikliği paketinin ayrıntılarını madde madde açıkladı. Aksu, istikrara tam destek verdi. 

 “BU REJİM DEĞİL, YÖNETİM SİSTEMİ DEĞİŞİKLİĞİDİR”

Yeni sistemin kazanımlarını ‘istikrar’ olarak özetleyen Sena Nur Çelik, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hızlı ve kolay işleyen bir model olacak. Bu bir rejim değil yönetim sistemi değişikliğidir. Çift başlılığın ortadan kalkmasıyla yürütme yasamadan ayrılacak. Artık hükümet de Meclis de kendi işini yapacak. Meclis’te birkaç dönem görev yapan ama hiç kanun teklifi çalışması yapmayan milletvekilleri var. Yeni sistemde milletvekilleri Meclis çalışmalarına kanun yapmaya yoğunlaşacak, hükümet de hizmet etmeye odaklanacak” dedi.

  “EVET DARBELERE VE TERÖRE GEÇİT VERMEMEKTİR”

15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’nin uçurumun kenarından döndüğünü hatırlatan Çelik, konuşmasını şöyle sürdü: “Vatan haini FETÖ’cü teröristler 15 Temmuz’da milletin tanklarını, silahlarını millete doğrulttu. Gazi Meclisimizi bombaladılar. Demokrasimizi, parlamentomuzu yıkmaya, ülkemizi işgal etmeye kalkıştılar. Teröristler ateş yağdırırken bizler demokrasimizin merkezi olan meclise milletimiz sokaklara koştu. Vatanımızı Gazi meclisimizi hainlere teslim etmemek için sabaha kadar hep beraber mücadele ettik. O karanlık gecede 248 şehit veren milletimiz ihanetin önüne geçti. Kahraman milletimizin dik duruşu tankların gücünü yendi. 16 Nisan’da evet demek cuntaya, darbelere, PKK’ya, FETÖ’ye, bütün terör örgütlerine ve vesayet odaklarına geçit vermemektir. ‘’

 “AVRUPA SINIFTA KALDI”

En genç milletvekili Batı’nın çifte standardına da tepki gösterdi. Türkiye’ye yönelik karalama kampanyalarını eleştiren Çelik, “Türkiye’nin güçlenmesini istemeyenler hep birlikte ayağa kalktı. Sanki kendileri referanduma gidiyor. Her fırsatta bize demokrasi, insan hakları dersi veren Avrupa'daki bazı siyasi çevreler bu konuda sınıfta kaldı. Almanya’da bakanlarımızın toplantıları iptal edildi. Hollanda’da Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya çağdışı muamele uygulandı. Gurbetçilerimize köpeklerle, atlarla saldırdılar. Terör örgütü PKK’ya, ihanet şebekesi FETÖ’cülere, Türkiye düşmanlarına  kucak açanlar Türk bakanların gurbetçilerimizle buluşmasına izin vermedi. İstiyorlar ki Türkiye gelişmesin, dışa bağımlı olsun. Ama artık o eski Türkiye yok. Biz kendi geleceğimizi kendimiz çizeriz. Milletimiz bu ırkçı tavırlara en güzel cevabı 16 Nisan’da sandıkta verecektir” şeklinde konuştu.

ÇELİK, KADINLARLA SOHBET ETTİ

Antalya Milletvekili Çelik, Aksu İlçesi’nde mahalleleri ve sokakları gezdi. Solak Mahallesi’nde alkışlarla karşılanan Sena Nur Çelik ve AK Parti İlçe teşkilatı üyelerine pişi ikram edildi. Çelik, ev toplantılarında çay sohbetlerine katıldı. Kadınların dertlerini dinledi, sorunların çözülmesi için gerekenlerin yapılacağını söyledi. Aksulular, 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceği için evet sözü verdi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Aksu’nun, Kalbi, Evet, İçin, Attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı