Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 18:31 Bu haber 2011 kez okundu
 
Alanya'da Fişlenen Gazeteci Sürgün Edildi
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya İlçe Hizmetleri Basın Birimi'nde görevli gazeteci Mehmet Ali Parmaksız, Elmalı Atık Müdürlüğü'nde görevlendirildi.
Asayiş Haberi
Alanya'da Fişlenen Gazeteci Sürgün Edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya İlçe Hizmetleri Basın Birimi'nde görevli gazeteci Mehmet Ali Parmaksız, Elmalı Atık Müdürlüğü'nde görevlendirildi.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Alanya İlçe Hizmetleri Basın Birimi'nde görevli gazeteci Mehmet Ali Parmaksız, Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı Atık Yönetme İşletme Şube Müdürlüğü emrinde Antalya'nın Elmalı ilçesine görevlendirildi. Antalya BŞB eski Başkanı Menderes Türel zamanında göreve başlayan, yaklaşık 8 yıldır basın biriminde çalışan, 35 yıldır Alanya'da yaşayan Parmaksız'ın görevlendirme yazısında "Görülen lüzum üzerine" ifadesi dikkat çekti.

FİŞLEME MAYIS 2020'DE ORTAYA ÇIKMIŞTI

Antalya Büyükşehir Alanya Hizmet Birimi’nde çalışan 46 kişinin CHP tarafından fişlendiğini Sabah Akdeniz Gazetesi ortaya çıkarmış ve 6 Mayıs 2020 tarihinde "İşçileri fişlediler" başlıklı haberde duyurmuştu. Fişlenen 46 kişi arasında gazeteci Mehmet Ali Parmaksız'ın da olduğu görülmüş, fişlemede Parmaksız'la ilgili kullanılan "AKP militanı. İşe gitmiyor. Gazetecilik yapıyor. AKP ve MHP yayıncısı. Türel hayranı" ibareleri dikkat çekmişti.

Alanya'da iki oğluyla birlikte yaşayan, bu yıl büyük oğlu İnşaat Mühendisliği'ni kazanan Mehmet Ali Parmaksız'ın Elmalı'ya sürgün gibi tayini tepkiyle karşılandı.

İŞTE SABAH AKDENİZ'İN 'FİŞLEME' HABERİ

Sabah Akdeniz, "İşçileri fişlediler" başlıklı haberinde aynen şu ifadelere yer vermişti:

"Antalya Büyükşehir Alanya Hizmet Birimi’nde çalışan 46 kişi CHP tarafından fişlendi. Görevden alınması istenen çalışanların yerine getirilecek isimler tek tek belirlendi

Seçimlerden önce "işten çıkarma yok" diyerek seçmeni ve işçiyi aldatan CHP'li belediyeler sözünde durmadığı gibi skandallara imza atılmaya devam ediliyor. Antalya'nın CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nde 1200 işçinin işten çıkarıldığı, 500'ünün sürgüne gönderildiği kıyımlara bu kez 'Fişleme' eklendi. Koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkarma yasağı getirilmesi nedeniyle kıyımına mola verilen Büyükşehir'de, Alanya Hizmet Birimi'nde çalışanların tek tek fişlendiği ortaya çıktı.

HERKESE BİR KULP TAKILDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi'nde AK Partili eski Başkan Menderes Türel döneminde işe alınan çalışanların CHP Alanya İlçe Başkanlığı tarafından hazırlandığı ileri sürülen bir liste ile fişlenip işten çıkarılmaları için ön çalışma yapıldığı belirlendi. 46 kişinin yer aldığı listedeki isimlerin karşısına, "Seçimde AK Parti için çalıştı", "AK Parti'den talimat alıyor", "İşe gelmiyor", "İşini yavaşlatıyor", "AK Parti militanı", "Menderes Türel hayranı", "Görev yerinin değiştirilip Alanya'dan uzaklaştırılması gerek", "Adeta AK Parti militanı gibi davranıyor", "Alanya'da … AK Parti yöneticisinin yakın akrabası" gibi ilginç ifadelere yar verildi.

LİSTE BÖCEK'E VERİLDİ

Geniş kapsamlı bir fişleme olduğu tahmin edilen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek'e teslim edildiği ileri sürülen dosyada, 'gidecek' ve 'gelecek/önerilen' olarak işaretlenen personelin görev yerleri ve isimlerinin yer alması dikkat çekti. Çalışanlara mobbing uygulanan Alanya'da, yeni göreve getirilmesi planlanan isimlerle ilgili ayrıntılı dosyalar hazırlanması ise dikkat çekti.

POLİSTE BÖYLE KAYIT YOK

CHP'nin fişleme listesinde yer alan bazı çalışanların isimlerinin karşısına polis kayıtlarında bile olmayan 'Hırsız, evrakta sahtecilik yapmış' gibi notlar düşülmesi fişlemenin uzun süre devam eden çalışmanın ürünü olduğunu belgeledi. Raporda yer alan isimlerin işçi çıkarma yasağının sona ermesi ile hayata geçirileceği de alınan bilgiler arasında yer aldı."

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Alanya'da, Fişlenen, Gazeteci, Sürgün, Edildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı