Haber Detayı
13 Temmuz 2021 - Salı 22:54 Bu haber 2030 kez okundu
 
Altınova’da Açılan Yollara Asfalt
Kepez Belediyesi, Altınova bölgesinde geçtiğimiz yıl ulaşıma açtığı yollarda asfalt çalışması gerçekleştirdi.
Gündem Haberi
Altınova’da Açılan Yollara Asfalt

Kepez Belediyesi, Altınova bölgesinde geçtiğimiz yıl ulaşıma açtığı yollarda asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Kepez Belediyesi, 45 yıla yakın beklenen imar planı hayalini gerçekleştirdiği Altınova bölgesinin imar yollarını yapmaya devam ediyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, yeni yol açma çalışmalarını sürdürdüğü bölgede, geçtiğimiz yıl trafiğe açtığı sokakları da asfaltla kapladı.
Sıcak asfalt çalışmalarını yıl boyu gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü, sıcak havalarda yapılan sathi asfalt kaplama işini de genellikle yeni açtığı yollarda uyguluyor. Müdürlük ekipleri, bu kapsamda Altınova Orta ve Sinan mahallerinde açtıkları imar yollarına sathi asfalt döktü. Asfalt çalışması, Altınova Orta Mahallesi 103 Sokak ile Altınova Sinan Mahallesi 104, Atasoy, Altan, Ülker, Ertuğrul, Turan, Kartal ve Çelik sokaklarında yapıldı. Asfalt çalışmasıyla yeni yapılan yollarda yaşanan toz sorunu da ortadan kaldırılmış oldu.
 Bölgedeki yol açma ve asfalt çalışmalarının yol boyu devam edeceği bilgisini paylaşan Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, mıcır asfalt döktükleri yolları, alt yapısı sağlamlaştıktan sonra sıcak asfaltla kaplayacaklarını ifade ettiler.

“Altınova’yı şehirleştiriyoruz, güzelleştiriyoruz”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de,  45 yıldır beklenen imar planı hayalini gerçekleştirdikten sonra Altınova bölgesindeki alt ve üst yapı yatırımlarını artırdıklarını söyledi.  Yol, yeşil alan, sosyal tesis, eğitim ve sağlık yatırımlarıyla bölgeye hem değer hem de şehir kimliği kazandırdıklarının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti: “Altınova’ya yeni yollar kazandırıyoruz.  Yeni yollar, hem Altınova değer kazandırıyor hem de bölge sakinlerimize daha güzel bir ortamda yaşama imkânı sunuyor. Altınova’da kocaman yollar açıyoruz. Bu yollar,  imar ve şehircilik problemleri çözülmüş Altınova’nın değerine değer katan önemli yatırımlar oluyor. Yeni yollar açmaya, açtığımız yolları asfalt çalışmasıyla konforlu hale getirmeye devam edeceğiz.  Altınova’nın önünde güzel bir gelecek, var.  Biz çalıştıkça Altınova şehirleşiyor, güzelleşiyor ve değeri artıyor.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Altınova’da, Açılan, Yollara, Asfalt,
Yorumlar
Haber Yazılımı