Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 21:08 Bu haber 1865 kez okundu
 
Antalya Barosu’ndan Başkent Gaz, Kızılay, Ensar Vakfı ve İçin Suç Duyurusu
Asayiş Haberi
Antalya Barosu’ndan Başkent Gaz, Kızılay, Ensar Vakfı ve İçin Suç Duyurusu

Antalya Barosu Yönetim Kurulu, Basında yer alan Başkent Gaz, Kızılay, Ensar Vakfı arasındaki ilişkiler nedeniyle, Atatürk’ün adını koyduğu Kızılay’ı kirli ilişkiler ağına aracı yapmaya, bulaştırmaya kimsenin hakkı yoktur diyerek bu üç kurumun yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Antalya Barosu tarafından suç duyurusu basın açıklaması şöyle: “Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Başkent Gaz), Türk Kızılay Derneği’ne (Kızılay), 27.12.2017 tarihinde, 8.000.000 Amerikan Doları bağış yapmış ve bu tutardan 75.000 Amerikan Doları'nın Kızılay’ın faaliyetlerinde, bakiye 7.925.000 Amerikan Doları'nın ise Ensar Vakfı’nın faaliyetlerinde kullanılmasına muvafakat ettiğini belirtmiştir.

11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan ve adını Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu Kızılay, ayrım gözetmeden, bütün insanlık için gönüllü olarak hizmet eden, köklü ve saygın bir kuruluştur.

Hiç kimsenin Kızılay’ı kirli ilişkiler ağına aracı yapmaya, suça bulaştırmaya hakkı yoktur. Tam da bu nedenle, Türk Kızılay Derneği, Ensar Vakfı ve Başkent Gaz yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, Barosu’ndan, Başkent, Gaz,, Kızılay,, Ensar, Vakfı, ve, İçin, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı