Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 20:49 Bu haber 3042 kez okundu
 
Antalya Barosundan Büyük Tepki
Antalya Baro ’su tarafından yapılan yazılı açıklama şu ifadelere yer verdi.” Avukatlara yönelik şiddet maalesef her geçen gün artarak devam etmektedir
Asayiş Haberi
Antalya Barosundan Büyük Tepki

Antalya’da görev yapan meslektaşımız Av. Ahmed Buğra Çelik 24.08.2019 tarihinde gece saat 00.45 sularında evinin kapısının önünde görevinin temelini oluşturan kanunlara bağlılığı unutmuş, suçu önlemeyi değil suç işlemeyi amaç edinen üç polis memuru tarafından hakaret ve tehdide maruz kalmış, darp edilmiştir. Esasen tutanaklara yansıyan olay değerlendirildiğinde söz konusu eylemlerin işkence suçunu ortaya çıkardığı görülmektedir.

Cumhurbaşkanı korumaları tarafından darp edilen bir başka meslektaşımıza yönelik kendi başını aracın sert kısımlarına vurduğuna” dair valilik raporu ile korumalara adeta anayasa ve kanunlardan muafiyet getirilerek soruşturulmalarına bile izin verilmemesi hafızalarda yerini korumakta, bu gibi durumların cezasız bırakılması tüm toplumun hukuka inancını yerle yeksan etmektedir. Esasen hukuk devletinin temellerine inanmış toplumlarda, kanunlar vatandaşları olduğu kadar tüm kamu görevlilerini de bağlamakta, suçun failinin kim olduğuna bakılmaksızın suç işlemiş herkesin yargı önünde hesap vermesi beklenmektedir. Alınmayan her önlem, soruşturulmayan her suç teşkil eden fiil, bir sonrakinin adeta alt yapısını oluşturmakta, bu gibi durumları olağan hale getirerek şahısların pervasızlaşmasına sebebiyet vermektedir. Ne olursa olsun alışmayacağız, faili kim olursa olsun susmayacağız, örtbas edilmesine müsaade etmeyeceğiz, hukuk varmış gibi yapmayacak, gerçekten hukuk devleti olana kadar mücadelemizi vereceğiz”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, Barosundan, Büyük, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı