Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 22:13 Bu haber 1807 kez okundu
 
Antalya Bir Kez Daha Demokrasiden Yana Oldu
23 Haziran Seçimlerine Antalya Damgası
Politika Haberi
Antalya Bir Kez Daha Demokrasiden Yana Oldu

İYİ Parti Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal tarih boyunca demokrasinin yanında yer alan Antalyalıların, 23 Haziran seçimlerinde de ortaya koydukları tutum ve başlattıkları “Tatile Gelme!” kampanyası ile İstanbul'da yaşanan seçimlere damga vurduğunu söyledi. Dr. Çokal, ''23 Haziran’ın kazananlarından biri de Antalya'dır Antalyalılardır.  Kendi çıkarlarını bir kenara bırakarak ‘Tatile gelme oyunu kullan.’ diyen Antalya'nın siyasetçileri, turizmcileri, esnafı ve gazetecileri tüm Türkiye'nin gönlünde taht kurmuştur.'' dedi. 

23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçimleri öncesinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte mahalle mahalle, sokak sokak gezerek seçim çalışması yapan İYİ Parti Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, kazananın milletin iradesi olduğunu söyledi.  Tüm dünyanın yakından takip ettiği seçimlerin uzun yıllar unutulmayacağını kaydeden Dr. Çokal, ''31 Mart öncesinde başlayan ve 23 Haziran akşamı son bulan seçim sürecinde uzun süre unutulmayacak olayları yaşadık. Yerel seçim için start verildiğinde beka diyenler, 2 Haziran'a bir kaç gün kala terörist başının mektubunu taşıdı, bir adaya oy verenlerin kıyamet günü hiç bir hesaba tutulmadan cennete gideceğini söyleyen de oldu, dini kendi siyasetine alet ettiğini açık açık söyleyen de… Bu seçimde Anadolu Ajansı'nın Türkiye'ye kimin verilerini verdiğini öğrendik. Bir ilçe yüzlerce polis tarafından adeta abluka altına alındı, polisler ev ev gezerek usulsüz seçmen avına çıktı. Usulsüz kayıt yaptıranların iktidar partisinin adayı ve danışmanları olduğunu öğrendik. Bu seçimde insanların soy isimlerine hatta yüzlerine bakarak hangi partiye oy verdiklerinin anlaşılabileceğini öğrendik. YSK hayatımızın bir parçası oldu. Tüm Türkiye verdikleri siyasi karar yüzünden seçim kanununu öğrendi. İstanbul seçimlerinin neden iptal edilmemesi gerektiğini bizzat YSK'nın kendi kararı öğretti. Bu seçimler iktidar partisi ve ortağına milletin iradesi ile savaşılmayacağını öğretti.'' diye konuştu.

Seçimin kazananının ise Türk demokrasisi ve Millet iradesi olduğunu dile getiren Dr. Tuba Vural Çokal, “Milletin iradesinin önünde durulamayacağını biz çok iyi biliyorduk ama bazıları yeni yeni öğreniyor. Biz tümden gelmelere ve karartmalara rağmen Türk Milletinin gönlünde taht kuran Genel Başkanımız Meral Akşener'in mücadelesinde bunu gördük. Bunu yaşadık. Millet bir kere kararını verdi mi siz ne yaparsanız yapın engelleyemiyorsunuz.” dedi.

ANTALYA TÜM TÜRKİYENİN GÖNLÜNDE TAHT KURDU

Bu seçimlere damga vuran şehrin ise Antalya olduğunu kaydeden Dr. Çokal, ''Düşünün dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri tatile gelecek kişilere gelmeyin diye kampanya yapıyor. Bunun dünyada eşi benzeri yoktur. Gelen turiste oda satacak olan otelci, ‘Gelme! Oyunu kullan!’ diyor. Esnaf gelme diyor, siyasetçi gelme diyor, şehrin gazeteleri, televizyonları, internet siteleri oyunu kullan diyor. İşte bunu tarih boyunca demokrasiden yana olan Antalya yapabilirdi, Antalyalılar yapabilirdi ve yaptı.    Kendi çıkarlarını bir kenara bırakarak 'Tatile gelme oyunu kullan!' diyen Antalya'nın siyasetçileri, turizmcileri, esnafı ve gazetecileri tüm Türkiye'nin gönlünde taht kurmuştur'' dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, Bir, Kez, Daha, Demokrasiden, Yana, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı