Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 17:10 Bu haber 2562 kez okundu
 
Antalya'da Yaşayan Bitlisliler Bir Araya Geldi
Antalya Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Antalya’da yaşayan Bitlislileri dayanışma yemeğinde bir araya getirdi.
Asayiş Haberi
Antalya'da Yaşayan Bitlisliler Bir Araya Geldi

Geceye Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediyesi Başvekili Gülay Akın, Muratpaşa ilçe Emniyet Müdürü Mehmet Çiftçi, İyi Parti Kepez İlçe Başkanı Ve Yönetimi İle İl Yönetimi Osman Bulut, HDP İl Başkanı Ve Yönetimi Muhsin Taşar, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Bekir Avşar, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adına Meclis Üyesi Esat Göyük, Anadolu Hemşeri Derneği. Genel Sekreteri Saim Koçak, Hatay Derneği Başkanı, Kenan Yozgath, Kars Ardahan Iğdır Derneği Başkanı Ziya Koçyiğit, Kerkük Dernek Başkanı Kürşat Çavuşoğlu, Ak Parti Meclis. Üyesi Aday Adayı Mahmut Sabuncu, Ahlattılar Derneği. Başkanı Şahap Koçalp, Atlıspor Kulübü Başkanı Muhittin Topaloğlu ile çok sayıda davetli katıldı. 

Gecenin açılış konuşmasını yapan Antalya Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Vedat Yanar, “Bitlis Kültür Ve Dayanışma Derneğimizin dayanışma gecesine katılımınızdan dolayı şahsim ve yönetim kurulu adına hoş geldiniz der saygılar sunarım.

1998 Yılında genç kardeşlerimizin tarafından kurulan derneğimizin bu yıl 20.yııdönümünü kutlamaktayız. Bundan da büyük mutluluk duymaktayız.20 yıl süresince, derneğimiz ‘de yönetim ve denetim kurulu üyesi olarak hizmet veren tüm hemşerilerime teşekkür eder, vefat edenlere rahmet yaşayanlara sağlık ve mutluluk dilerim.

Yönetim ve denetim kurulu üyeleri olarak hemşerilerimizin birlik beraberlik ve dayanışma içinde acılarında ve sevinçlerinde yanlarında olmaya gayret gösterdik ve her zaman yanlarında olmaya gayret göstereceğiz. Sivil Toplum Kuruluşu olan hemşeri derneklerinin birincil görevi budur bu olmalıdır. İliyle ilçeleriyle ve köyleriyle bir bütün olan Bitlis’imize hizmet etmekten ve bir evladı olmaktan onur duymaktayız. Büyüdüğümüz yerde bıraktığımız anılarımız, yakınlarımız, özlemlerimiz, çığ gibi büyüyen hasretimiz, bizi birbirimize yakınlaştırıyor ve bütünleştiriyor.

Bitlis'imizin yemyeşil dereleri, Mutki 'nin, hizan 'ın eşsiz güzellikleri hormonsuz tarlaları Tatvan ın Adilcevaz'ın van gölüne gülümseyerek bakan güzellikleri ve Norşin'in püfür püfür esen rüzgârı gözlerimizde tütüyor, gözlerimiz doluyor, hüzünleniyoruz. Sonra ünlü şairimizin dizelerini mırıldanıyoruz.

"Güzel Bitlis Sana Göresim Geldi,"

Derneğimiz, Antalya da düzenlenen ve davetli olduğu tüm etkinliklere ayrım gözetmeden katılmakta ve katkı sunmaktadır. Yöresel ürünler festivallerine ilimizin kültürünün yanında yöremiz sergilenmekte ve büyük beğeni toplamaktadır.

Her yıl düzenlediğimiz etkinliklerimize daha fazla kişinin katılımını beklemekteyiz. Üyelerimiz ve hemşerilerimizin maddi ve manevi desteği olduğu sürece kültürel olarak daha fazla etkinlikler düzenleyeceğiz.” dedi.

Gecede daha sonra Devlet Sanatçısı Orhan Ural sanatçı sahne aldı.  Müzik eşliğinde yemekler yenip halaylar çekildi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya'da, Yaşayan, Bitlisliler, Bir, Araya, Geldi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Antalya'da Yaşayan Bitlisliler Bir Araya Geldi
Antalya'da Yaşayan Bitlisliler Bir Araya Geldi
Antalya'da Yaşayan Bitlisliler Bir Araya Geldi
Antalya'da Yaşayan Bitlisliler Bir Araya Geldi
Antalya'da Yaşayan Bitlisliler Bir Araya Geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı