Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 02:18 Bu haber 410 kez okundu
 
Antalya Emniyeti’nde Mart Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 2 Polis Memuru Ödüllendirildi
Mart ayı içerisinde başarılı görev yapan personeller arasından;
Asayiş Haberi
Antalya Emniyeti’nde Mart Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 2 Polis Memuru Ödüllendirildi

Görevi boyunca toplumun huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamak için canını hiçe sayarak görev yapmakta olan tüm personelimizin mesleğini daha profesyonelce yürütmelerini, daha başarılı olmalarını ve göstermiş oldukları başarıda devamlılıklarını sağlamak, moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla olağanüstü gayret ve çalışmaları sonucu emsallerine göre başarılı görev yapan personeller arasından ilimizde 2016 Yılı Kasım ayından itibaren her ay “Ayın Polisi” seçilmekte, yıl sonu itibariyle de Ayın Polisleri olarak seçilenler arasından “Yılın Polisi” seçilecektir.

Mart ayı içerisinde başarılı görev yapan personeller arasından;

İlimiz Alanya ilçesinde ilaç vermek suretiyle meydana gelen (3) ayrı “Yağma” olayının aydınlatılması, akabinde (6) farklı ilde aynı yöntemle yağma olaylarını gerçekleştirdiği anlaşılan şüpheli S.S.’nin İstanbul ilinde yakalanarak teslim alınması, adli makamlara sevk edilmesi ve tutuklanarak, cezaevine teslim edilmesinde göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru M.O.  “Ayın Dış İlçeler Polisi” olarak seçilmiştir.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar kapsamında FETÖ/PYD silahlı terör örgütüne üye olan firari durumda bulunan A.G. isimli şahsı, doktor istirahatli olduğu gün eşgalinden tespit etmesi neticesinde, şahsın yapılan sorgulamasında; FETÖ/PYD silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçlarından, Antalya Ağır Ceza Mahkemesi, Demre ve Elmalı Sulh Ceza Hakimliğince arandığının tespit edilmesi üzerine sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmasında göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru R.Y. “Ayın Şubeler Polisi” olarak seçilmiştir.

Ayın Polisi olarak seçilen 2 personelimiz 12 Nisan 2017 günü İl Emniyet Müdürümüz Celal UZUNKAYA’nın makamında İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımı ile düzenlenen bir törenle  1’er adet çeyrek altın ve teşekkür belgeleri ile ödüllendirilmişlerdir.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, Emniyeti’nde, Mart, Ayı’nın, Polisi, Olmaya, Hak, Kazanan, 2, Polis, Memuru, Ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı