Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 21:06 Bu haber 46397 kez okundu
 
Antalya İstek Okulları Velileri Kandırdı, Çocuklar Mağdur İddiaları - Özel Haber
Antalya'da anlaşmalı olduğu firma ile sözleşmesini yenilemeyip, kendi okul açmak isteyen İstek Koleji'nin velileri kandırdığı ortaya çıktı. İstek Koleji yöneticilerinin açacakları okullardan Lara Kampüsünü Kepez ilçesinde açarak burayı Lara gibi gösterdi
Eğitim Haberi
Antalya İstek Okulları Velileri Kandırdı, Çocuklar Mağdur İddiaları - Özel Haber

Antalya'da anlaşmalı olduğu firma ile sözleşmesini yenilemeyip, kendi okul açmak isteyen İstek Koleji'nin velileri kandırdığı ortaya çıktı.  İstek Koleji yöneticilerinin açacakları okullardan Lara Kampüsünü Kepez ilçesinde açarak burayı Lara gibi gösterdikleri belirlendi.

 

Velilerin olayı fark etmesi üzerine kayıt almakta zorlanan İstek Koleji'nin Bu kez Kundu'da eski bir okul binasını kiralayarak eğitime açması dikkat çekti. 

 

İKİ YERDE TABELASI VAR
İstek Okulları'nın kendilerini kandırdığını belirten bazı velilerin, çocuklarının kayıtlarını iptal ederek başka okullara kayıt yaptırmak istedikleri ileri sürüldü. Adının açıklanmasını istemeyen bir veli; "Bize Lara diye Kepez'deki bir binayı sundular. Kimimiz kabul etti kimimiz etmedi. Evleri yakın olanlar kepez'i tercih etti. Kimisi de istemeyerek Kundu'ya gitmek zorunda kaldı, çocuklarımız ise mağdur oldu." ifadelerinde bulundu. 

 

İMAR BARIŞINA DA AYKIRI
Öte yandan İstek Koleji'nin daha önceden özel bir okul tarafından kullanılıp boşaltılan binayı havuz yaparak bazı tadilatlar yapması bölge halkı tarafından da yadırgandı. Okulla ilgili bazı imar sorunları nedeniyle İmar Barışı uygulamasına başvurulup Yapı Kayıt Belgesi aldığını ileri süren vatandaşlar; "Okulda yapılan bu havuz yasaya aykırı. Kim nasıl izin verdi anlamak mümkün değil. Çünkü bölgede kot sorunu var. Allah korusun aşırı yağışlarda sus baskını olursa istenmeyen olaylar yaşanabilir." şeklinde konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, İstek, Okulları, Velileri, Kandırdı,, Çocuklar, Mağdur, İddiaları, -, Özel, Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı