Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 19:42 Bu haber 9468 kez okundu
 
Antalya Lisesi’sinden 23 Nisan’a Hakaret
Antalya Lisesinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına bahçesine astığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. Yılı Kutlu Olsun Pankartlıya Antalya’lıları Şaşkına Uğrattı.
Gündem Haberi
Antalya Lisesi’sinden 23 Nisan’a Hakaret

Antalya Lisesi Okul Yönetimi 23 Nisan’la 19 Mayıs yıldönümlerini karıştırmış. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın da 19 Mayıs Pankartıyla 23 Nisan’ı tanımıyormuş gibi havası vererek hakaret etmiştir.

Antalya Lisesi bahçesindeki Antalya Lisesi Logolu pankartla ne demek istiyor?

Antalya Lisesi Okul Yönetimi 23 Nisan’ın ne anlama geldiğini bilmediği çok belli astığı 19 Mayıs pankartıyla ortaya koymuştur.

Antalya Lisesi Okul Yönetimi; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının anlamını kıssaca hatırlatmak isteriz.

TBMM Meclisinden Alıntı “23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, Lisesi’sinden, 23, Nisan’a, Hakaret,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Antalya Lisesi’sinden 23 Nisan’a Hakaret
Antalya Lisesi’sinden 23 Nisan’a Hakaret
Yorumlar
Haber Yazılımı