Haber Detayı
22 Mayıs 2022 - Pazar 18:29 Bu haber 1913 kez okundu
 
Antalya’Mizin Turizmdeki Payini Hep Birlikte Arttiracağiz
Vali Ersin Yazıcı, turizm sektör temsilcileriyle bir araya gelerek 2022 yılı turizm sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Asayiş Haberi
Antalya’Mizin Turizmdeki Payini Hep Birlikte Arttiracağiz

Vali Ersin Yazıcı, turizm sektör temsilcileriyle bir araya gelerek 2022 yılı turizm sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sezonu hep birlikte başarılı bir şekilde geçireceklerine inandığını ifade eden Vali Yazıcı; Antalyamızın turizmdeki payını hep birlikte arttıracağız. Bunu da sizlerle birlikte yapacağız. Benim buna inancım tamdır.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, 2022 sezonu öncesi yapılan çalışmaların, planlanan projelerin ve eksiklerin değerlendirildiği toplantıda turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Abak, Kültür ve Turizm İl Müdürü Candemir Zoroğlu, TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, Aktob Başkanı Erkan Yağcı, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, AKTOB Eski Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Frapor Tav Genel Müdürü Deniz Varol ve Odeon Turizm İşletmeciliği adına OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş katıldı.

2022 yılı turizm sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunan toplantıda Vali Yazıcı, sezon öncesi turizm sektör temsilcilerinin talep ve isteklerini dinledi. Antalyanın ekonomisinin can damarı olan turizm sektörünün temsilcileriyle bir arada olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Vali Yazıcı; Hem Antalyamızda hem de Türkiye genelinde turizm noktasında olumlu ve iyi bir hava var. Rusya ve Ukrayna arasındaki olaylar olmasaydı hedefimiz çok daha yüksekti. Ama biz yılmadan çalışmalarımıza devam ederek bu yılı 2021 yılının üzerinde kapatacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

İnşallah Açığı Buradan Kapatacağız

Şehri geçen yıla kadar büyük oranda Rus turistlerin ziyaret ettiğine değinen Vali Yazıcı; Antalyamız gerçekten her şeyiyle mükemmel bir şehir. Akdenizin en önemli turizm merkezlerinden. Biz de bu güzel ve özel şehrimizi daha çok tanıtarak ön plana çıkarmalıyız. Bu yıl Rusya ve Ukrayna arasında öngöremediğimiz olumsuz bir olay başladı. Bu iki ülke şehrimize en çok turisti gönderen ülkeler. Bu riskleri her zaman değerlendirip ona göre bir yol haritası belirlemeliyiz. Bu yıl özellikle Avrupadan yoğun dönüşler var. İnşallah açığı buradan kapatacağız.” ifadelerini kullandı.

Spor Ve Sağlık Turizmi Başta Olmak Üzere Fırsatları Değerlendirmeliyiz

Antalyanın her yönüyle potansiyelinin olduğu ancak bunların iyi belirlenerek bir yol haritası çizilmesi gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı; “Şehir olarak birçok potansiyele sahibiz. Ama turizmimizi çeşitlendirmeliyiz. İki üç madde belirleyip bunlara yoğunlaşmamız gerekiyor. Sağlık turizmi ile ilgili bir atak yapılmaya başlanmış orası desteklenebilir. Spor da önemli. Spor organizasyonlarını iyi planlamalıyız. Bu yüzden spor ve sağlık turizmi başta olmak üzere fırsatları değerlendirmeliyiz. Sağlık turizmi konusunda adımızı dünyada duyuran bir şehiriz. Turizm sezonunun bittiği dönemlerde şehrimizi sağlık, spor ve kongre turizmi ile canlandırmalıyız. Kış aylarında şehri hareket geçirecek, şehre marka ve değer kazandıracak işler yapılması lazım. Ben spor ve sağlık turizminin Antalya için çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Sağlık ve spor turizmi şehrimizin marka değerini yükseltiyor. Şehrimizin çok büyük bir potansiyeli var. Bunu mutlaka değere dönüştürmeliyiz. Sağlık ve spor turizminin gelişmesi açısından desteklemelerimiz ve çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya’Mizin, Turizmdeki, Payini, Hep, Birlikte, Arttiracağiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı