Haber Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 21:26 Bu haber 634 kez okundu
 
Antalya Otistik Bireyler Derneği, 2 Nisan Otizm Günü Etkinliği Yaptı
Antaya Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneği 2 Nisan OTİZM FARKINDALIĞI günü ve Nisan ayı otizm farkındalık ayı nedeniyle Antalya İsmetpaşa Parkı’nda OTİZM tanıtım etkinliği düzenleyerek,
Asayiş Haberi
Antalya Otistik Bireyler Derneği, 2 Nisan Otizm Günü Etkinliği Yaptı

 Antalya da otizm adına faaliyet gösteren kurumların tanıtım broşürleri ve otizmin simgesi olan mavi renkli balonları halka dağıttı. Dernek başkanı Nilhan TURAN, Yönetim kurulu üyeleri Fatma Kayran, Eylül Ayça KARAKUŞ’un önderliğinde dernek üyeleri, fahri üyeler, gönül verenler ve OTİZMLİ bireyler etkinliğe imza attı.

Otizmli çocuklarında halkla bütünleştirildiği 2 Nisan OTİZM FARKINDALIĞI günü, tüm Dünya da OTİZM in tanınması ve farkındalık günü olarak çeşitli etkinliklerle OTİZM olgusunun tanıtıldığı gün ve ay olarak anılıyor.

Antalya Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneği Başkanı Nilhan TURAN, 2009 Yılında kurulan derneğimiz aynı zamanda ODFED Otizm Dernekleri Federasyonu ve Türkiye Otizm Meclisi (TOM) üyesidir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli çalışmalar ve etkinlikler düzenlemiştir. Antalya Büyükşehir Belediyesi nin şehrin en yoğun olduğu noktalara talebimiz üzerine hazırlanan OTİZMİN FARKINDA MISINIZ? Yazan Billboard lar ile toplumsal açıdan büyük bir yara olan giderek artan ve her 68 çocuktan bir çocuğun OTİZMLİ doğduğu günümüzde, OTİZM olgusuna dikkat çekilmesine, şehrin en yoğun olan noktalarına çok sayıda billboard ile halkın OTİZM farkındalığına derneğimiz aracılığı ile büyük katkı sağlanmıştır. Ayrıca talebimiz üzerine, İsmetpaşa parkında stand yeri sunularak, halkla içiçe olmamıza destek olmuş, dernek üyelerimize bir kaynaşma kahvaltısı hazırlamamıza da katkı sağlamışlardır. Emeği geçen başta Menderes Türel bey olmak üzere, tüm birim yetkililerine otizm adına şükranlarımızı sunarız diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, Otistik, Bireyler, Derneği,, 2, Nisan, Otizm, Günü, Etkinliği, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı