Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 00:14 Bu haber 2280 kez okundu
 
Antalya Valisi TBMM’de Gündem Oldu
Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer’in randevu talebine cevap vermemesi TBMM gündemine taşındı.
Politika Haberi
Antalya Valisi TBMM’de Gündem Oldu

Antalya İl Başkanı olarak görevlendirilen İYİ Parti eski Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer 18 Ekimde yaptığı yazılı açıklama ile Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan randevu taleplerine cevap alamadıklarını belirtmiş ve “ya devletin valisi olun ya da çekilin AKP İl başkanı olun” diyerek sert şekilde eleştirmişti.

Yavuz Temizer’in açıklamaları daha önce İYİ Parti Antalya milletvekili Feridun Bahşi tarafından meclis gündemine taşınmıştır. Önceki dün de İYİ Parti grup başkan vekili Lütfü Türkkan tarafından tekrar meclis gündemine taşındı. Lütfü Türkkan’ın açıklamaları şu şekilde; “Antalya valisinin kendisini AK Parti valisi gibi kabul eden bu zihniyetini bir an önce değiştirmeye davet ediyorum. Antalya valisi Sayın Münir Karaloğlu maaşını içinde İYİ Partililerinde bulunduğu milletin vergisinden almaktadır. Adalet ve Kalkınma Partili milletvekillerinden veya teşkilatlarından değil, milletimizden almaktadır. Milletimizin temsilcilerine, milletimizin siyasi organlarına randevu vermekten imtina eden bu valiyi öncelikle nezakete sonra devlet edep ve adabına davet etmek istiyorum.”dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, Valisi, TBMM’de, Gündem, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı