Haber Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 10:22 Bu haber 2786 kez okundu
 
Antalya’ya Yeni Diş Hastanesi
Antalya, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine Kavuştu. Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz Bakanlığımızın onayı ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürüldü.
Sağlık Haberi
Antalya’ya Yeni Diş Hastanesi

Müdürlüğümüze bağlı Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ahlatlı Mahallesinde 78.840 m2 kapalı alana sahip yeni ana binasında 2017 yılından itibaren hizmet sunmaktadır. Ayrıca, Kırcami Diş Tedavi ve Protez Merkezi, Meltem Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Varsak Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Antalya ADSM’ye bağlı hizmet veriyor.

Toplam 125 tescilli ünite sahip olan Antalya ADSM bünyesinde 133 diş hekimi (125 aktif çalışan) görev yapmakta olup, bunlardan 25’i uzman hekimdir. ADSM ana binasında mahkum polikliniği (2 ünit), engelli polikliniği (1 ünit), 2 lokal ameliyathane odası ve 1 ameliyathane masası bulunuyor. Merkez bünyesinde diş tedavi, protez, diş eti hastalıkları tedavisi, çocuk ağız ve diş sağlığı hizmetleri, implant uygulamaları, mahkum hasta tedavisi ve engelli hasta tedavisi yapılıyor.

Bakanlığımızın “Sağlık Bölge Planlamasına İlişkin Uygulamalar” Genelgesi gereğince, ülkemiz sağlık hizmet sunumu ve sağlık planlaması bakımından 29 Sağlık Bölgesine ayrılmıştır. Antalya’nın merkezi il statüsünde olduğu sağlık bölgemizde ayrıca Burdur ve Isparta bulunmaktadır. 2017 Yılı TÜİK verilerine göre bölgemizde toplam 3.063.005 kişi yaşamaktadır.

Antalya ADSM’nin 5 yatak ve 125 diş üniti ile Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürülmesi Bakanlığımızca onaylanmıştır. Antalya-Burdur-Isparta Sağlık Bölgesi dâhilindeki özel ve kamu kuruluşları için ilk teşkil edecek olan Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her türlü sağlık hizmetine erişim sağlamaları adına son derece önemli bir adımdır.  

Genel anestezi altında hasta tedavisi ile başta özel ihtiyaç sahibi gruplar olmak üzere toplumun sağlık hizmetlerinden beklentilerinin tam ve sürekli karşılanması, sağlık hizmeti talep eden engelli bireylerin bu ihtiyaçlarının durumlarına uygun ortamlarda, hızlı, verimli ve mağdur edilmeden karşılanarak, sağlık bakım kalitesinin yükseltilebilmesi sağlanacaktır.

Bu hizmetin bölgemize kazandırılmasında desteğini bizden esirgemeyen ve büyük katkılar sağlayan başta Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’na ve Antalya Milletvekillerimize şükranlarımı sunar, hastanemizin bölgemize hayırlı olmasını dilerim.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya’ya, Yeni, Diş, Hastanesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı