Haber Detayı
17 Eylül 2021 - Cuma 19:22 Bu haber 1780 kez okundu
 
Antalyalı Hayırseverler Eğitime Destek Vermeye Devam Ediyor
Antalya Valiliğinde düzenlenen protokol törenine Vali Ersin Yazıcı, İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Hayırsever Yakup Esen ve eşi Ayşe Esen katıldı.
Asayiş Haberi
Antalyalı Hayırseverler Eğitime Destek Vermeye Devam Ediyor

Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Yakup Esen ve Ayşe Esen ile Protokol imzaladı.

Antalya Valiliğinde düzenlenen protokol törenine Vali Ersin Yazıcı, İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Hayırsever Yakup Esen ve eşi Ayşe Esen katıldı. İmzalanan protokolle Kepez ilçemizde üzerinde Altınova Esen İlkokulunun bulunduğu 5.000 m2 yüzölçümündeki arsayı Millî Eğitim Bakanlığına bağışladı.

5.000 M2 Arsa Bağışı

Hayırsever Yakup Esen ve Ayşe Esen’i tebrik eden Vali Yazıcı: “Bugün yine güzel bir protokolü hep birlikte imzalayacağız. Kepez ilçemizde Altınova Esen İlkokulunun olduğu 5000 m2 arsayı Yakup Bey Millî Eğitim Bakanlığımıza bağışladı. Hayırseverlerimiz Akseki Murtiçinde de bir cami yaptırmış. Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.

Eğitime Destek Vermek Görevdir

Antalya’da çok sayıda hayırsever olmasına rağmen hem nüfus artışı hem de Antalya’nın sürekli göç alması nedeniyle okul ihtiyacının sürekli devam ettiğine değinen, devletimizin ve hayırseverlerin destekleriyle bu ihtiyacı karşılayacaklarına inandığını ifade eden Yazıcı: “Bir toplumun bütün değerlerini kültürünü, medeniyetini nesilden nesile aktarabilmek sağlıklı bir talim ve terbiye programıyla mümkündür. İyi planlanmış eğitim politikası, içeriği iyi belirlenmiş müfredat ve tabi ki fiziki alt yapı çok önemlidir.  Fiziki alt yapı konusunda son 15 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin her noktasında bir taraftan devlet bütçesi bir taraftan da değerli hayırseverlerimizin katkılarıyla çok önemli mesafeler alındı. Eğitim kurumlarımız, pansiyonlarımız, spor salonlarımız, okul çevrelerimiz gerçekten çok nitelikli bir hale geldi. Ancak Antalya’nın nüfusunun sürekli artması sürekli yeni derslik ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Özellikle pandemi sürecinde çocuklarımızın daha sağlıklı ve güvenli eğitim alabilmesi için yeni dersliklere, yeni okullara ihtiyacımız var. Bu süreçte eğitime destek vermek bir hayır bir gönül işi olmaktan ötede bir vatandaşlık görevidir. Hayırsever vatandaşlarımızı bu bilinçle eğitime destek vermeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kurallara Mutlaka Uyalım

Yeni eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte okullarda yüz yüze eğitimin başladığına da değinen Vali Yazıcı öğrenci, veli ve öğretmenlerin maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya özen göstermelerini, yüz yüze eğitimin devam edebilmesi adına alınan tedbirlere harfiyen uymalarını rica etti.

Protokolün imzalanmasının ardından Vali Ersin Yazıcı Hayırsever Yakup Esen ve eşi Ayşe Esen ile hatıra fotoğrafı çektirip, katkılarından ötürü tekrar teşekkür etti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalyalı, Hayırseverler, Eğitime, Destek, Vermeye, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı