Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 20:00 Bu haber 762 kez okundu
 
Antalyaspor Uzakdoğu Pazarından Turist Getirmeli
Akademisyen Kahraman Köktürk "Turizm ve Antalyaspor" adın açıklamalarda bulundu. Köktürk " Milyonlarca insanı heyecanlandıran bir spor dalı olan futbol günümüzde her geçen gün ekonomik anlamda gelişen bir endüstriye dönüşmüştür.
Ekonomi Haberi
Antalyaspor Uzakdoğu Pazarından Turist Getirmeli

Bu endüstri küresel çapta faaliyet gösteren futbol takımlarının ortaya çıkmasına katkıda bulunmuş ve ulusların bu oluşan küresel futbol endüstrisinden faydalanmasına katkıda bulunmuştur. Futbol her ne kadar bir topun peşinden koşan yirmi iki adamın bir mücadelesi gibi gözükse de özellikle son çeyrek yüzyılda ekonomik yönü büyüyen bir endüstri halini almıştır. Futbol endüstrisi futbol maçlarının yarattığı ekonomik hacim maçların yayın gelirleri, sponsorluk, forma ve benzeri lisanslı ürün satışı gibi yan dallardan gelen gelirleri ile daha da büyümektedir" dedi.

 Aynı zamanda Döşemealtı İşitme Engelliler Futbol Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olan Kahraman Köktürk "Antalya içerisinde bulundurduğu güzellikler ve ulaşım gibi kolaylıkları sayesinde daha çok uzakdoğulu turisti kendisine çekebilir. Bu bağlamda dünyaca ünlü futbolcu Samuel Eto'o gibi bir ismi kadrosunda bulunduran Antalyaspor takımın bir mevkisindeki ihtiyacını kadroya girebilecek bir Uzak Doğulu futbolcu ile takviye edebilir. Elbette bu futbolcunun kendi ülkesinde de popüler olması o ülkenin insanlarının maçları takip edebilmek için Antalya'mıza gelmesine vesile olabilir. Bunun canlı örnekleri Borussia Dormunt'ta oynayan Kawasagi ile Trabzonspor'da oynayan Koreli Lee Young'tur. Trabzon'a futbolcunun Koreli hayranları maçları izlemek için gelmiştir. Ayrıca Trabzon'un güzelliklerini gördükçe ziyaretler artmıştır."

 Akademisyen Kahraman Köktürk "Gerek Antalyaspor'un forma gelirlerinin artması gerekse Antalya'mızın tanıtımı için Çin-Kore-Japonya gibi ülkelerden futbolcu transfer edilmesinin olumlu sonuçlar doğurur" dedi. Köktürk bunun için turizmcilerin de kulübe destek olması gerektiğini söyledi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalyaspor, Uzakdoğu, Pazarından, Turist, Getirmeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı