Haber Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 20:59 Bu haber 902 kez okundu
 
2.Köyüm Bisiklete Biniyor, start alıyor
Spor Haberi
2.Köyüm Bisiklete Biniyor, start alıyor

Konyaaltı Belediyesi, Sürdürülebilir Eko-Turizm Projesi kapsamında düzenlenen Köyüm Bisiklete Biniyor Şenliği’nin ikincisi için tüm hazırlıklarını tamamladı.

 

Konyaaltı Belediyesi, Köyüm Bisiklete Biniyor Şenliği’nin bu yıl ikincisini düzenliyor. Geçtiğimiz yıl yüzlerce bisiklet severi doğayla iç içe bir ortamda buluşturan Konyaaltı Belediyesi, Çakırlar Mahallesi’nden başlayacak olan 2. Köyüm Bisiklete Biniyor Şenliği’nin startını veriyor. Çakırlar, Bahtılı, Karatepe ve Gökçam Mahalleleri’nden geçen parkur, bitiş noktası olan Gökçam İlkokulu’nda son buluyor. Bisiklet severler parkur sonunda yaklaşık 10 kilometre pedal çevirmiş olacak.

 

İSTER KÖYLÜ OL, İSTER ŞEHİRLİ…
 "Sürdürülebilir Eko-Turizm Projesi kapsamında bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Köyüm Bisiklete Biniyor Şenliği bir yarış değildir.” diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çevreci bir araç olan, bununla birlikte sağlıklı yaşamında vazgeçilmez bir parçası olan bisikletin hayatımızda daha çok yer edinmesini istediklerini söyledi. Bu etkinlikle de amaçlarının 7’den 70’e herkesi bisiklet kullanmaya teşvik etmek olduğunu dile getiren Başkan Böcek, “İster köylü ol, ister şehirli, al bisikletini gel” sözüyle de 7 Mayıs Cumartesi günü saat 9.30’da Çakırlar Sosyete Pazarı’ndan başlayacak olan 2. Köyüm Bisiklete Biniyor Şenliği’ne tüm Antalyalıları davet etti.

10 KİŞİYE BİSİKLET

Bu etkinliğe katılan herkes, yapılacak çekilişlerle bisiklet kazanma şansı yakalayacak. Çekilişle dağıtılacak olan hediyeler arasında 10 bisiklet ile birlikte kask, eldiven ve lamba gibi birçok bisiklet aksesuarı da bulunuyor. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı