Haber Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 20:58 Bu haber 916 kez okundu
 
ASMEK-AKBEM yılsonu sergileri başlıyor
Belediyeler Haberi
ASMEK-AKBEM yılsonu sergileri başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK) yılsonu sergileri 7 Mayıs Cumartesi saat 16.00’da düzenlenecek törenle kapılarını açacak. Bu yıl AKBEM’le ortak yapılacak ve 1 hafta sürecek sergide el emeği göz nuru ürünlerin yanı sıra, farklı gösteriler ve atölye çalışmaları yer alacak.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ilk döneminde kurulan ve 11 yıldır 150 bini aşkın kişiye eğitim veren Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursu (ASMEK) yılsonu sergileri başlıyor. Her yıl büyük ilgi gören sergiler, bu yıl Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi (AKBEM) ile ortak açılıyor. ASMEK ve AKBEM kursiyerleri yıl boyunca öğrendikleri hünerleri, ürettikleri el emeği ve göz nuru eserleri sergileyecek olmanın heyecanını yaşıyor. ASMEK ve AKBEM yıl sonu sergisi 7 Mayıs Cumartesi saat 16.00’da ANFAŞ sergi alanında düzenlenecek törenle başlayacak.

SAÇ VE TASARIM DEFİLELERİ

7 -14 Mayıs tarihleri arasında 8 güne yayılan yılsonu sergileri bu yıl daha kapsamlı ve çeşitli etkinliklerin yer aldığı dolu dolu bir program içeriğine sahip. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımları ile yapılacak açılış töreni ‘Antalya’nın Şakayıkları’ konsepti ile gerçekleştirilecek. ASMEK tasarım kursiyerlerinin defilesi ile renklenecek açılış töreninde ayrıca’ Çiçeklerle Temel Makyaj Defilesi’ de gerçekleştirilecek. AKBEM çocukları ve ASMEK kursiyerlerinin, bağlama, bale, gitar, halk oyunları, keman modern danslar, tiyatro, gösterileri sunacağı sergi boyunca sürpriz etkinlikler de gerçekleştirilecek. ASMEK stantlarında ebrudan, cam sanatına çeşitli dallarda atölye çalışmaları yapılacak.

ÇOCUK ETKİNLİK ODALARI

ASMEK davetlilerinin sergiyi rahat gezebilmeleri ve sahne etkinliklerini rahat izleyebilmeleri adına çocuklar için ‘ Çocuk Etkinlik Odaları’ oluşturuldu. Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları bünyesinde bu yıl ilçelerde dahil 18 kurs merkezinde yaklaşık 15 bin kursiyer, Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi’nde 10 kurs merkezinde 8 bine yakın öğrenci eğitim alıyor. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı