Haber Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 20:58 Bu haber 1069 kez okundu
 
Doğalgaz 2018’de tüm Muratpaşa’da
Belediyeler Haberi
Doğalgaz 2018’de tüm Muratpaşa’da

Doğalgaz hat çalışmalarının 2018’de tüm Muratpaşa’da tamamlanması için anlaşma sağlandı. Doğalgaz dağıtıcı firma, abone sayısına bağlı olarak mahallelerde çalışmalarını tamamlayacak, Muratpaşa Belediyesi de; yol sıcak asfaltla kaplayıp, kaldırımları hızla yenileyecek

 

Muratpaşa Belediyesi; altyapı çalışmaları nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için koordinasyonu sağlamak amacıyla ilgili kurumlarla görüşmelerini sürdürüyor. Muratpaşa Belediyesi’nin, doğalgaz dağıtıcı firma Enerya Gaz Dağıtım AŞ yetkileri ile yaptığı görüşmelerde; 2018 yılı sonuna kadar tüm ilçede doğalgaz hat çalışmalarının tamamlanması konusunda anlaşma sağlandı.

 

Doğalgazın ardından yollar yenilenecek

Doğalgaz hat çalışmasının; ilçede, 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması konusunda anlaştıklarını belirten Muratpaşa Belediyesi yetkilileri; “Temiz bir çevre için doğalgazın yaygınlaşması gerekiyor. Doğalgaz dağıtım şirketi, ulaştığı abone sayısına bağlı olarak çalışmalarını hızlandıracak. Doğalgaz hat çalışmaları tamamlanan mahallemizin tüm yollarını sıcak asfaltla kaplayıp, kaldırım ve engelli geçişlerini yenileyeceğiz” dedi.

 

Ana hat ve ev bağlantıları

Altyapı ve doğalgaz hattı çalışmaları tamamlanan mahallelerde tüm yolları sıcak asfaltla kapladıklarını ve bu uygulamanın devam edeceğini belirten Muratpaşa Belediyesi yetkilileri; “Daha sonra zorunlu haller dışında yolların tekrar tekrar kazılmasına izin verilmeyecek. Vatandaşlarımız, aboneliklerini ve ev bağlantılarını ne kadar hızlı yaptırabilirse, o mahallemizin yolları da en kısa süre içinde sıcak asfaltla kaplanacak” diye konuştu.

Abonelik çağrısı

Doğalgaz dağıtıcı firma Enerya Gaz Dağıtım AŞ yetkileri de, vatandaşlara aboneliklerini yaptırma çağrısında bulundu. Yetkililer, vatandaşlara; “Ev ve işyerleriniz için 501.50 Tl bedelle abone olabilirsiniz. Abone bağlantı bedeli olan 501.50 TL’yi, kredi kartı ile 9 taksit halinde ödeyebilirsiniz” diyerek abonelik çağrısında bulundu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı