Haber Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 21:01 Bu haber 1084 kez okundu
 
Kemer’de Miniklere Trafik Eğitimi Verildi
Belediyeler Haberi
Kemer’de Miniklere Trafik Eğitimi Verildi

Kemer Jandarma Trafik ekipleri, Trafik Haftası dolayısıyla anaokulu öğrencilerine okulun bahçesinde uygulamalı trafik eğitimi ve bilgileri verdi.
Kemer Belediyesi ve Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliği ile hazırlatılan “Trafik Kurallarına Uyalım, Resimleri Boyayalım” isimli kitap dağıtıldı ve öğrenciler trafik kurallarında bilinçlendirildi. 
Kemer Belediyesi ve Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliği ile hazırlatılan “Trafik Kurallarına Uyalım, Resimleri Boyayalım” eğitim kitapları, Kuzdere Gülçin Ersoy Anaokulu öğrencilerine dağıtıldı. Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Can ve görevli Jandarma Trafik komutanları tarafından öğrencilere dağıtılan kitaplarda; trafik kuralları, trafik işaretleri bisiklete binerken nelere dikkat edilmesi gerektiği, yaya geçitlerinden geçerken nelere dikkat etmeliyiz, emniyet kemerinin önemi gibi hayati konular çocukların ilgisini çekecek bir dilde anlatıldı. Trafik Jandarma ağabeylerini dikkatle dinleyen minikler daha sonra merak ettikleri konularda sorular sordu.
Başkan Yardımcısı Ahmet Can yaptığı açıklamada; Dağıttığımız bu kitapçıklarla geleceğimiz olan çocuklarımızı sıkmadan eğlenceli bir şekilde, trafik konusunda erken yaşlarda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Küçük yaşlarda verilecek trafik bilinci çocuklarımızın, bilgili ve eğitimli birer yaya ve ilerde bilinçli birer sürücü olarak yetişmelerini sağlayacaktır" dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı