Haber Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 22:01 Bu haber 1072 kez okundu
 
Ulaşım A.Ş.’de Skandal 1
Gündem Haberi
Ulaşım A.Ş.’de Skandal 1

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım A.Ş.’de usulsüz işten çıkarma.

Haber merkezimize ulaşan ihbar üzerine yaptığımız kısa bir araştırmadan sonra Ulaşım A.Ş.’de keyfiye işten çıkarma işlemi yapılmış olduğuna ulaştık. Vatman olarak işkur üzerinden gönderilen işçiler gişe görevlisi olarak da çalıştırılmıştır. İşkur hiçbir şekilde başka bölümlerde çalıştırılmayacağını açıklamıştır. Sadece Vatman olarak işe alındıklarını ve bu şekilde girişleri olmasına rağmen 24.11.2015 tarihinden 22.04.2016 tarihine kadar gördükleri eğitim ve çalışmaları boşa gitmiştir.

İşkur belgesi üzerinde halen sigortalı çalışıyor görünmesine rağmen usulsüz bir şekilde sözle imzalattırılmadan işe son vermeye çalışan Ulaşım A.Ş. yetkilileri usulsüz bir çalışma yaparak insanlar keyfiye işten çıkarıyor.

Ulaşım A.Ş tarafından 22.04.2016 tarihinde düzenlenen ve 23.04.2016 tarihinde alelacele tebliğ edilerek ve imzalatılmak istenen belgeyle işine son verilmek istenmiş fakat çalışanlar imzalamak istememişlerdir. İşçiler bugün ise işkur’dan alınan belgeyle çalışıyor gözükmelerine rağmen görevlendirme yapılmadığı için işlerine gidememişlerdir

Bu konuda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in haberi olmadığı ancak bu konuda mağdur olan insanlara sırt çevirmeyecektir. Ulaşım A.Ş.’deki bu başıboşluğun düzeltileceğine inanmak istiyoruz.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı