Haber Detayı
06 Mayıs 2016 - Cuma 21:02 Bu haber 1369 kez okundu
 
Sahte Banka Kartları ile Çekim Yapan 1 Şüpheli Yakalandı
Asayiş Haberi
Sahte Banka Kartları ile Çekim Yapan 1 Şüpheli Yakalandı

2015 yılından itibaren başta Antalya ili olmak üzere çok sayıda ilde banka kartı kopyalayan şahısların yakalanmasına yönelik Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde, birbirleri ile bağlantısı olduğu tespit edilen 6 şüpheli şahıs farklı tarihlerde suç delilleri ile birlikte yakalanarak, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Yakalanan şüphelilere ATM cihazlarına kart kopyalama düzeneklerini temin ettiği tespit edilen ve 26 ayrı suçtan dolayı araması bulunan B.Ö. isimli şahıs yaklaşık 2 aylık yapılan takip sonucu Burhanetttin Onat Caddesi üzerinde bulunan Ziraat Bankası ATM cihazında sahte banka kartları ile çekim yaptığı sırada Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince suçüstü yakalandı.

Yakalanan şüpheli şahsın Konyaaltı ilçesinde kiralamış olduğu bir daireyi kart kopyalama düzeneklerini ürettiği imalathaneye çevirdiği, şimdiye kadar başkasına ait banka kartlarından yaklaşık 10 milyon TL tutarında haksız kazanç elde ettiği ve çok sayıda vatandaşı mağdur ettiği anlaşıldı.

Yakalanan şüphelinin üst – oto ve kiraladığı evinde yapılan aramada; Çok sayıda ATM kart giriş yuvalarının yapımında kullanılan slikon kalıp, 2 adet dizüstü bilgisayar, 3 adet başkası adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı, 3 adet kart kopyalama cihazı, 77 adet manyetik şeritli kart, 2 adet hard disk, çok sayıda kalıptan çıkmış vaziyette farklı modellerde ATM kart giriş yuvası, çok sayıda gizli kamera ve ses kayıt düzeneği, çok sayıda hafıza kartı ele geçirildi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı