Haber Detayı
06 Mayıs 2016 - Cuma 21:39 Bu haber 860 kez okundu
 
Arslanbek Sultanbekov Yörük Festivali’nde
Belediyeler Haberi
Arslanbek Sultanbekov Yörük Festivali’nde

Büyükşehir Belediyesi, 2’nci Uluslararası Yörük Festivali kapsamında ‘Dombra’ isimli çalgısı ve aynı adla seslendirdiği halk şarkısıyla ünlenen Arslanbek Sultanbekov’u Antalyalılarla buluşturuyor. Sultanbekov, 8 Mayıs Pazar günü saat 16.15’te Düzlerçamı’nda unutulmaz bir konser verecek.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Yörük kültürünü dünyaya tanıtmak üzere Yörükler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile birlikte düzenlediği Uluslararası Yörük Festivali, muhteşem konserlere ev sahipliği yapacak. Üç gün boyunca dolu dolu bir programla gerçekleştirilecek olan Yörük Festivali’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile özdeşleşen Dombıra şarkısının bestecisi Arslanbek Sultanbekov da sahne alacak.

 

MUHTEŞEM KONSER

 

Arslanbek Sultanbekov, 8 Mayıs Pazar günü Düzlerçamı’nda saat 16.15’te unutulmaz bir konser verecek. Halk oyunları gösterisi, Belediye Bandosu Yörük Türküler Konseri, Mehter Takımı Bayrak Töreni, Beylik Töreni, yöresel sanatçıların konserleri ve şiir dinletilerinin de yer aldığı etkinliklerin ardından başlayacak olan konser heyecanla bekleniyor.

 

NOGAY HALKINDAN SELAM

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Yörük Festivali’nde konser verecek olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren sanatçı Arslanbek Sultanbekov, Yörüklerin zengin Türk kültürünün önemli bir halkası olduğuna dikkat çekti. Sultanbekov, “Mensubu olduğum Nogay Halkı’ndan Yörük kardeşlerimize Türkiye ve Antalya’ya samimi ve sıcak selamlar getirdim. Festivalin Türk dünyasına hayırlı olmasını dilerim” şeklinde duygularını dile getirdi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı