Haber Detayı
06 Mayıs 2016 - Cuma 21:11 Bu haber 1094 kez okundu
 
Festival Sürüyor Kaleiçi Coşuyor
Gündem Haberi
Festival Sürüyor Kaleiçi Coşuyor

Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nde coşkuyu olumsuz hava koşulları da etkilemedi. Festivalin 2. günü; sufi müzik dinletisi, sema gösterisi, Olgunlaşma Enstitüsü’nün Gelenekselden Moderne defilesi ve Hıdırellez Konseri, Kaleiçi’nde olağanüstü bir gün yaşanmasına neden oldu

 

Coşku Kaleiçi sokaklarında

Muratpaşa Belediyesi’nce düzenlenen Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nde coşku katlanarak büyüyor. Festivalin 2. gününde Antalya Muratpaşa Olgunlaşma Enstitüsü üretim atölyelerinde üretilen 49 giysinin sunulduğu Gelenekselden Moderne defilesi, Suna ve İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü’nde sufi müzik dinletisi ve sema gösterisi, Üçkapılar’da (Hadrianus Kapısı) Cenk Bosnalı-DjamboAgusevi Orkestrası’nın konseri sunuldu. Kaleiçi sokaklarında da mini şovlar gerçekleştirildi.

 

Ay-yıldızlarla bezenmiş giysiler

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, katılımcı ülke heyetleri ve Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürü Sinan Gümüş’le birlikte Olgunlaşma Enstitüsü'nde gerçekleştirilen defileyi izledi. Defilede, ay-yıldızlarla bezenmiş giysiler büyük beğeni topladı. Kaleiçi Old Town Festivalini gelenekselleştirmek istediklerini belirten Başkan Uysal; “Kaleiçimizi, dünyadaki bütün old townlar ile buluşturmak istiyoruz. Aslında kentimizi ve değerlerimizi bütün dünya ile buluşturmak istiyoruz. Antalya denizi ve kumu ile tanınıyor ama, biz Antalya’nın kültürünü de bütün dünyaya buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Balkan ezgileri yükseldi

Suna ve İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü’nde gerçekleştirilen sufi müzik dinletisi ve sema gösterisi, katılımcı ülke temsilcilerinin beğenisini topladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, katılımcı ülke heyetleri ile birlikte Kaleiçi sokaklarından yaya olarak festivalin etkinlik alanı olan Üçkapılar’a geçti. Üçkapılar’da, Cenk Bosnalı ve DjamboAgusevi Orkestrası’nın Hıdırellez Konseri, yağmura rağmen vatandaşların büyük ilgisini gördü. Konserde, Cenk Bosnalı ve DjamboAgusevi Orkestrası’nın seslendirdiği Balkan ezgilerine, Makedonya’dan gelen heyetin yanı sıra vatandaşlar da eşlik etti. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı