Haber Detayı
06 Mayıs 2016 - Cuma 21:13 Bu haber 1058 kez okundu
 
“Geleneksel Çocuk Oyunları” Finalleri İçin Geri Sayım Başladı
Gündem Haberi
“Geleneksel Çocuk Oyunları” Finalleri  İçin Geri Sayım Başladı

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonluğundagerçekleştirilen2015-2016  eğitim ve öğretim yılı “Geleneksel Çocuk Oyunları” finalleri için geri sayım başladı.

 15 Mart 2016 tarihindebaşlayıp  Antalya ve ilçelerinden 1026 okulun 2-3-4-5-9. Sınıflarında öğrenim gören 60 bin 60 öğrencinin Yakan top, tombik, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca oyunlarına katılımıyla devam eden “Geleneksel Çocuk Oyunları” finali 09 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 10:30’daAntalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Zeytinköy 100.Yıl Spor Tesisleri 2 No’lu sahasında gerçekleşecek.

Çocukları oyun üzerinde geçmiş ve gelecek arasında bağ oluşturarak unutulmaya yüz tutmuş oyunları tekrar gün yüzüne çıkarmak amacında  “Geleneksel Çocuk Oyunları’nın ” düzenlendiğini belirten Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu,“Aynı zamanda Geleneksel Çocuk oyunlarında çocukların oyun içinde liderlik kurallarına uyma, paylaşmayı bilme, zamanı verimli kullanma zihinsel ve fiziksel beceriler kazanma ve sporla tanışıp kötü alışkanlıklardan uzak durup daha çok sosyalleştiğini söyledi. Hacıcaferoğlu ayrıca, 09 Mayıs 2016 Pazartesi günü gerçekleştirilecek “Geleneksel Çocuk Oyunları” Finallerine katılacak tüm okullara başarıla diledi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı