Haber Detayı
06 Mayıs 2016 - Cuma 21:23 Bu haber 986 kez okundu
 
Konyaaltı’na “Atatürk” stadyumu
Gündem Haberi
Konyaaltı’na “Atatürk”  stadyumu

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in önerisiyle Konyaaltı Belediyesi Spor Kompleksi’ne “Atatürk” isminin verilmesini görüşen Konyaaltı Belediye Meclisi, oy birliğiyle bu öneriyi kabul etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığında bir araya gelen Konyaaltı Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Konyaaltı Belediye Meclisi, 22 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

“Konyaaltı İlçesi Liman Mahallesi'nde inşası tamamlanan ve bir çok spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Konyaaltı Belediyesi Spor Kompleksi, 3 bin seyirci kapasitesiyle de Antalya Arena ve Akdeniz Üniversitesi Stayumu’ndan sonra üçüncü büyük stad” diyen Başkan Muhittin Böcek, bu stadyumun ismini de “Atatürk”le taçlandırmak istediklerini söyledi. Ülkemizde son yıllarda stad isimlerin arena olduğunu dile getiren Başkan Böcek,  Konyaaltı’nda ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini bir tesise vererek, onurla taşıyacaklarını söyledi

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in önerisiyle, “Atatürk” isminin Konyaaltı Belediyesi Spor Kompleksi’ne verilmesini görüşen Meclis, oy birliğiyle bu öneriyi kabul etti.

Konyaaltı Belediye Meclisi üyelerine bu hassasiyetleri için teşekkür eden Başkan Muhittin Böcek, 15 bin metrekare alana sahip Konyaaltı Atatürk Stadyumu’nun yaklaşık 3 milyon liraya mal olduğunu bildirdi. Muhittin Böcek, tesisin hizmete açılmasıyla Antalya'ya yeni bir spor kompleksi kazandırmış olduklarını kaydetti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı