Haber Detayı
07 Mayıs 2016 - Cumartesi 23:38 Bu haber 1794 kez okundu
 
Sahil Güvenlik Subay ve Astsubay Mezuniyet Töreni
Gündem Haberi
Sahil Güvenlik Subay ve Astsubay Mezuniyet Töreni

Antalya Valisi Muammer Türker, Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim Komutanlığı Subay ve Astsubay Temel Eğitimi 11’inci Dönem Mezuniyet Töreni’ne katıldı. 

Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim Komutanlığının bahçesinde gerçekleşen törene Vali Muammer Türker, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim Komutanı Kıdemli Albay  İlhan Kayış, Sahil Güvenlik Okul Komutanı Kıdemli Albay  Kamil Ömer Erselcan, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Kıdemli Albay Fatih Erhan, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Binbaşı Önder Göksel, protokol üyeleri ile birlik personeli  ve mezun olan kursiyer aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Sahil Güvenlik Okul Komutanı Kıdemli Albay Kamil Ömer Erselcan ve 11’inci dönem birincisi Sahil Güvenlik Teğmen Abdulkadir Turan birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından dereceye giren Subay ve astsubaylara Vali Muammer Türker, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya ve komutanlar tarafından diploma ve  ödülleri verildi.

Tören, mezun olan Türkmenistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mensubu misafir askeri personele diplomalarının verilmesinin ardından, dönem birincisi olan kursiyer subay ve astsubayın Yaş Kütüğü’ne dönem plaketini çakmasıyla sona erdi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı