Haber Detayı
08 Mayıs 2016 - Pazar 19:38 Bu haber 854 kez okundu
 
5 Bin Gençle Yüz Yüze Sohbet
Gündem Haberi
5 Bin Gençle Yüz Yüze Sohbet

Kepez Belediye Başkanı Başkan Hakan Tütüncü,  "Kepez Gençlik Buluşmaları" kapsamında 4 ayda 20 lisede, 5 bine yakın gençle yüz yüze sohbet etti.

Başkan Hakan Tütüncü'nün her yıl gerçekleştirdiği ilçedeki liseleri ziyaret ve gençlerle sohbet etme çalışmasının 2016 dönemi  tamamlandı.
"Kepez Gençlik Buluşmaları" adı altında yapılan eğitim çalışması Şubat ayında Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Toros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretiyle başlamıştı.
Başkan Hakan Tütüncü, gençlik buluşmasının bu yılki son ziyaretini ise Baraj Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne yaptı.
Tütüncü, 4 ayda 20 okulu ziyaret etti ve 5 bine yakın gençle yüz yüze görüştü ve onların fikirlerini, taleplerini dinledi.

Kepez yönetiminde her kesimin sesi var

 Bu yılki son lise ziyaretlerinde  de coşkulu şekilde karşılanan Başkan Hakan Tütüncü, "Kepez Gençlik Buluşmaları" çalışmasını neden başlattıklarını şu şekilde açıkladı: "Gençlerin fikirlerini alalım düşüncesiyle bu sohbetleri başlattık. Gençlerin fikirleri, düşünceleri ile zenginleşmek, onların düşüncelerini yönetime yansıtabilmek  temel amacımız oldu.  Bu ziyaretler katılımcı yönetim anlayışımızın bir ürünüdür. Şöyle ki, toplumun bütün kesimleri ile farklı programlarda bir araya gelmeyi, taleplerini onlardan dinlemeyi kendisine ilke edinmiş bir belediyeyiz. 7 yıldır böyle çalışıyoruz. Çocuklar, gençler, kadınlar, engelliler, toplumun çok farklı  kesimleriyle çeşitli programlarda bir araya geliyoruz. Onların taleplerini, beklentilerini, bizimle, belediye ile alakalı düşüncelerini, önerilerini dinliyoruz.  Modern anlamdaki belediyeciliğe katılımcılığı sağlayarak yerine getirebileceğimizi  düşünüyoruz. 

Kepez'in gençleri başkanlarıyla sohbet ediyor

Gençlerle birlikte olmanın amacı gençleri fikirlerini, görüşlerini dinlemek ve onların penceresinden hayata ve şehre bakabilmektir. Sohbetlerdeki temel amacımız gençlerle sohbet etmekti.  Gençlere nasihat vermeyi hiç sevmem.  Çünkü gençler nasihat edilecek kimseler değildir. Onlar her şeyi bizden  çok daha iyi bilirler."

"Gençleri önemseyen belediyeyiz"

Belediyecilikte her şeyden önce gençleri önemsediklerinin altını çizen Tütüncü, "Gençler, geleceğin Türkiye'sidir. Bugünün gençlerini iyi yetiştirebilirsek, onları geleceğe iyi taşıyabilirsek ülkemizin yarınları bugünlerinden çok daha aydınlık olacak. O bakımdan elimizden ne geliyorsa  gençlere hizmet etme ve onlara daha iyi bir eğitim  imkanı sunma noktasında  gereken çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz."

Gençlik Buluşmaları'na, Kepez Belediye Meclis Üyesi Bahattin Bayraktar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy eşlik etti.  

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı