Haber Detayı
08 Mayıs 2016 - Pazar 19:47 Bu haber 1277 kez okundu
 
Mutlu Çocuk Fuarı Konyaaltı’nda
Gündem Haberi
Mutlu Çocuk Fuarı Konyaaltı’nda

Konyaaltı Belediyesi Antalya’da bir ilke daha imza atıyor ve çocukların 4 gün boyunca bir birinden renkli etkinliklerle gönüllerince eğlenebilecekleri Antalya Konyaaltı Mutlu Çocuk Fuarı’nın startını veriyor.

3 Anaokulu ve 2 çocuk kreşi ile bölgede çocuklar için eğitim kurumu gibi çalışan Konyaaltı Belediyesi, şimdide sadece çocukların gönüllerince eğelene bilecekleri bir projeyi hayata geçiriyor. Feslikan Yaylası’nda yapılan Yayla Şenlikleri, Saklıkent’te yapılan Kar Şenlikleri ve Kayak Yarışları, Kitap Fuarı ve daha bir çok etkinlikle her yıl 7’den 70’e tüm Antalya’yı kucaklayan Konyaaltı Belediyesi, şimdide çocukların 4 gün boyunca bir birinden renkli etkinliklerle gönüllerince eğlenebilecekleri Antalya Konyaaltı Mutlu Çocuk Fuarı’nın startını veriyor.

19 Mayıs Perşembe günü Cam Piramit’te başlayacak olan Mutlu Çocuk Fuarı ile Konyaaltı Belediyesi,  4 gün boyunca bir birinden renkli etkinliklerle çocukların hayal dünyasını gerçek yapmayı amaçlıyor. Mandala atölyesi, drama atölyesi, oyun atölyesi, zeka oyunları, kukla gösterileri, özel kıyafetli kahraman gösterileri, balkabağı masal dinleme kutusu, buz pisti, şişme oyun parkı, hazine avcısı, uçurtma yapımı gibi bir çok etkinliğin yanı sıra binlerce çocuğun hayallerini süsleyen Pepe Evi de Antalya Konyaaltı Mutlu Çocuk Fuarı’nda yer alıyor. Ayrıca çocuk kitapları yazarı Rıfat Batur’da “Kitap Doktoru” kitabıyla fuarda yerini alacak. 

Bir çok projenin öncülüğünü yaptıklarını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, geçtiğimiz yıl altıncısını düzenledikleri Konyaaltı Kitap Fuarı ile Antalya’da bir marka oluşturduklarına dikkat çekti. Bu tür etkinliklerin ülke genelinde büyük ses getirdiğini dile getiren Başkan Böcek, her yıl ortalama 500 yağlı güreşçiyi er meydanında buluştukları Yayla Şenlikleri’nin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Başkan Böcek, Antalya Konyaaltı Mutlu Çocuk Fuarı’yla şimdide geleceğin teminatı çocukları kucaklamak istediklerini bildirdi. Başkan Muhittin Böcek, 19-22 Mayıs günleri arasında Cam Piramit’te düzenlenecek olan fuara tüm çocukları davet ettiklerini kaydetti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı