Haber Detayı
09 Mayıs 2016 - Pazartesi 22:33 Bu haber 910 kez okundu
 
Miniklere De Spor Şöleni
Asayiş Haberi
Miniklere De Spor Şöleni

İlçe gençlerini spora yönelten birçok hizmet üreten Kepez Belediyesi, anaokulu öğrencilerinin katılacağı Okul Öncesi Spor Şenliği’ni düzenliyor.

Kepezli gençleri spora yönelten birçok başarılı hizmet üretmiş olan Kepez Belediyesi, şimdi de anaokulu öğrencilerinin katılacağı bir şenlik düzenliyor. Hasan Doğan Stadı’nda 10 Mayıs saat 14.00’de başlayacak olan Okul Öncesi Spor Şenliği’ne, Kepez’deki tüm anaokullarının 5 ile 6. sınıf öğrencileri katılacak. Şenlik bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek.

Spor kültürü aşılanıyor

Kepez Belediyesi, Kepez Kaymakamlığı ve Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenecek olan şenlik, ilçedeki resmi ve özel tüm anaokulu öğrencilerine spor alışkanlığı kazandırmak, iyi sporcu ve iyi bireyler olmalarına katkıda bulunmak, dostluk kavramını öğretmek ve spor kültürünü aşılamayı amaçlıyor.

Geliştirici hareketler yapılıyor

Pozitif düşünen bireyler yetiştirmenin hedef alındığı bu şenlikte, çocukların hareketliliğini, dikkati, çabukluğunu ve koordinasyonu geliştirici hareketler yaptırılıyor. İp atlama gibi eğlendirici oyunlarla, miniklerin esnekliğini geliştirmeleri de sağlanıyor. Çeşitli spor hareketliliklerinin gerçekleştirileceği şenlikte, çocuklara yönelik müzik etkiliği de olacak.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı