Haber Detayı
09 Mayıs 2016 - Pazartesi 23:32 Bu haber 785 kez okundu
 
Vali Türker Vakıf Haftası Nedeniyle Gelen Heyeti Kabul Etti
Gündem Haberi
Vali Türker Vakıf Haftası Nedeniyle Gelen Heyeti Kabul Etti

Antalya Valisi Muammer Türker, 9-15 Mayıs tarihlerinde kutlanan Vakıf Haftası nedeniyle Vakıflar Bölge Müdür Vekili Hüseyin Coşar ve vakıf başkanlarını makamında kabul etti. 

Heyeti kabulünde Vakıf Haftası’nı kutlayan Vali Muammer Türker, vakıf kültürünün değişik şekillerde de olsa büyük devlet ve milletlerin simgesi olduğunu belirterek; “Türk Milleti’nin geleneklerinde var olan vakıf kültürü, İslamiyet’le birlikte ahiret hayatıyla ilgisi kurularak sistematize edilmiş. İnsanımızın başkasının  hayrına bir şey yapma arzusunu ortaya koyan, kendi parasından ve çoluğuna çocuğuna ayıracağı mirastan fedakârlık ederek ihtiyaç sahiplerine katkı sağlayacak bir desteği ortaya koyması anlamına geliyor. İnsanı toplumun içerisinde yalnızlaştıran bir ferdiyetçi anlayıştan, başkalarının sıkıntılarına ortak olma, çare olma arzusunu ortaya koyan toplumcu anlayışın güzel bir örneğidir” dedi.

Vakıflar Bölge Müdür Vekili Hüseyin Coşar da, Vakıf Haftası nedeniyle düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi vererek davette bulundu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı