Haber Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 22:27 Bu haber 928 kez okundu
 
AB heyetinden Avrupa Günü’nde Büyükşehir’e ziyaret
Asayiş Haberi
AB heyetinden Avrupa Günü’nde Büyükşehir’e ziyaret

Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, 9 Mayıs Avrupa Günü’nde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nu misafir etti. Bu özel günde bir de resim sergisi düzenlendi.

 

Büyükşehir Belediyesi 9 Mayıs Avrupa Günü’nde bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Bölüm Başkanı ve Müsteşarı Micheal Rupp, İtalyan Büyükelçiliği Ateşesi Emilio Sessa ve İtalya’nın Antalya Fahri Konsolosu Özden Berhayat, 9 Mayıs Avrupa Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim’in ev sahipliği yaptığı ziyarette, Türkiye’nin Avrupa ile ilişkilerinin desteklenmesi ve Avrupa Birliği bilincinin yayılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca, İtalya ile kültürel etkinliklerin arttırılması ve Antalya ile kardeş şehir ilişkisi kurulması konusu ele alındı.

SERGİYE YOĞUN İLGİ

9 Mayıs Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında ayrıca Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Kültürler Arası Uyum Derneği (AKUD) ve Türk Alman Dostluk Federasyonu (DTF), Fikret Otyam Sanat Galerisi’nde ortak bir resim sergisi düzenledi. “İnsan ve Yaşam” konulu resim sergisinin açılışına Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, DTF Türk Alman Dostluk Federasyonu Başkan Yardımcısı Ayşe Çetin, sanatçılar ile çok sayıda davetli katıldı. Sergi öncesi sanatçılar Serap Ridel, Erdal Kalkın ve Mine Soral’a çiçek takdim edildi. Davetliler sergide bulunan eserleri ilgiyle inceledi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı