Haber Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 23:47 Bu haber 944 kez okundu
 
Hentbolun Sultanları Türkiye Şampiyonu Oldu
Spor Haberi
Hentbolun Sultanları Türkiye Şampiyonu Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) müsabakaları Hentbol  Finalleri 4-8 Mayıs tarihleri arasında Aydın Kuşadası’nda yapıldı.

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) müsabakaları Hentbol  Finallerinde ilimiz temsil eden Antalya Yıldız Kız takımı İlk maçını Çorum 17-14, 2’nci maçını Bursa 17-15, 3’ncümaçını Kastamonu 20-17 skorla yendi.  Agrubu 1’nci olan kız takımımız 4’ncü maçını  B gurubu 2’ncisi Bolu ile oynadı ve takımımız 14-10’luk skorla maçı  galip tamamladı. Bursa Yıldız kız takımıile final oynayan kızlarımız 18-14’lük skorla Bursa’yı  yendi ve Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Şampiyonu oldu. Karşılaşmalarda takımımızın en iyi orta oyun kurucusu olan  Betül Karaaslan başarılı performansıyla göz doldurdu .

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) müsabakaları Hentbol  Finallerinde Türkiye Şampiyonu olan Antalya Yıldız Kız takımını, antrenörlerini kutluyorum. Takımımızın Antalya’ya getirdiği başarı herkesi gururlandırdı. Unutmamak gerekir ki hiçbir başarı tesadüf değildir. Sporcularımızın çalışma azmi, kendilerine güveni ve en çokta  verilen destekler sayesinde başarılı bir takımın hikayesi bu ve bu hikayenin kahramanı Antalya Yıldız Kız takımımız ismini  tarihe altın harflerle yazdırdı. Bizlere büyük gurur yaşatan Antalya Yıldız Kız takımımızın daha büyük hedeflere imza atmaları için   başarılarının” devamını diliyorum dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı