Haber Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 23:44 Bu haber 958 kez okundu
 
Okul Arsaları Belediyeden
Gündem Haberi
Okul Arsaları Belediyeden

Kepez Belediyesi, Ahatlı ve Yeni Doğan mahallelerinde iki adet parselini, okul yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis etti.  Tahsislerle Ahatlı’ya 32 derslikli Anadolu Lisesi, Yeni Doğan’a 24 derslikli ortaokul geliyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 7 yılık görev süresi içerisinde bölgeye 50’ye yakın eğitim kurumunun yapılmasını sağladı. Başkan Tütüncü, arsa tahsisi, arsaların mülkiyet ve imar problemlerinin çözümü yönelik çalışmalar yaparak ve merkezi idarenin desteğini alarak Kepez’e yeni okul binaları kazandırmaya devam ediyor. Ahatlı Mahallesi’nde 1\1000 ölçekli imar planında okul alanı olan 5 bin 51 m2 parsel, okul yeri olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi.  Kepez Belediyesi, 1\1000 ölçekli imar planında ortaöğrenim alanı olan 5 bin 93 m2’lik parselinin tahsisini okul yeri olarak Mil Milli Eğitim Bakanlığı’na yaptı.

Meclis tahsisleri onaydı
Kepez Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısında iki parselin okul yeri olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisinin yapılması için belediye başkanına ve encümene yetki verilmesi talebi de oy birliği kabul edildi.
Başkan Hakan Tütüncü, tapu tahsisi, imar hakları, alt ve üst yapı çalışmalarıyla gecekondudan modern bir şehre dönüştürdükleri komşu mahalleler Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan mahallelerinin okul binası ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşıladıklarını belirtti.

Ahatlı’ya Anadolu Lisesi
Tütüncü, Ahatlı'da tahsis ettikleri okul alanına 32 derslikli Anadolu Lisesi inşa edileceğinin bilgisini vererek, “İhalesi yapılan bu lise bölge için önemli bir yatırım olacak. Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bölgeye nitelikli bir eğitim kurumu kazandırıyoruz.” dedi.

Yeni Doğan ortaokul
Yeni Doğan Mahallesi’ne, döneminde ikinci okul binasının kazandırıldığına işaret eden Tütüncü, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz, tahsis ettiğimiz araziye 24 derslikli bir ortaokul binası inşa edecek. İhalesi tamamlanan okulun yapımına başlandı. Bölgeye hayırlı olsun,” ifadesini kullandı.

Başkan Hakan Tütüncü,  Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bölgeye yeni okul binaları kazandırmaya devam edeceklerini kaydetti.
Başkan Tütüncü, 1. döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kepez Belediyesi işbirliğiyle Yeni Doğan Mahallesi'ne,16 derslikli İmam Hatip Ortaokulu; Kepez Belediyesi'nin himayesinde, hayırsever desteğiyle de Kültür Mahallesi'ne 24 derslikli,  420 kişilik pansiyon binası olan Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi inşa edilmişti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı