Haber Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 23:43 Bu haber 954 kez okundu
 
Küçük Dahilerin Büyük Eserleri Muratpaşa’da
Gündem Haberi
Küçük Dahilerin Büyük Eserleri Muratpaşa’da

Vali Hüsnü Tuğlu İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin Bilim ve Sanat Şenliği, Muratpaşa Belediyesi’nde başladı. Öğrencilerin, özellikle bilim alanındaki eserleri hayranlık uyandırıyor

340 eser

Eğitime yönelik projeleri ile ülke genelinde dikkat çeken Muratpaşa Belediyesi, ilçedeki eğitim kurumlarının etkinliklerine de evsahipliği yapıyor. Vali Hüsnü Tuğlu İlkokulu ve Ortaokulu’nun TÜBİAK işbirliği ile hazırladığı 2. Bilim ve Sanat Şenliği, Muratpaşa Belediyesi hizmet binası girişi ve fuayesinde başladı. Şenlikte; öğrencilerin toplam 340 eseri, sergileniyor.

Bilim ve sanat şenliği Muratpaşa’da

Muratpaşa Belediye Başkan Vekili İbrahim Cephaneci’nin açılışını gerçekleştirdiği sergide; 120 öğrenci tarafından, matematik, sosyal bilimler ve fen bilimlerinde hazırlanan 40 yaratıcı eser, teknoloji, tasarım ve güzel sanatlar bölümünde ise 260 öğrenci tarafından yapılan 300 eser sergileniyor. Eserler, öğrencilerin yıl içinde yaptığı çalışmalar arasından seçildi.

Geleceğin bilim insanları

Öğrencilere geleceğin bilim insanları diye seslenen Muratpaşa Belediye Başkan Vekili Cephaneci; “TÜBİAK işbirliği ile hazırladığınız, bu şenlikle kamuoyuna sunduğunuz eserleriniz hayranlık verici. Bilimin sanatla buluştuğu şenlik, gelecekteki hayatınıza ışık tutsun. Vali Hüsnü Tuğlu İlkokulu ve Ortaokulu yönetimini, öğretmenlerini ve genç bilim insanlarını kutluyorum” dedi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı